Primorje na korak do polufinala Prvenstva Hrvatske, Riječane čeka dubrovački gigant Jug

foto HINA/Mario STRMOTIĆ

U zemlji svjetskih prvaka zahuktao se i playoff koji će nam donijeti prvaka Hrvatske. U utorak se pjenio splitski bazen, uzvrat 1/4-finala Mornara i Primorja iz Rijeke

Vaterpolisti riječkog Primorja EB pobijedili su kao gosti splitski Mornar sa 16:6 (4:1, 2:4, 5:1, 5:0) u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske.

Napravili su riječki dečki tako veliki, ogromni korak prema polufinalnom srazu s vaterpolski divom, dubrovačkim Jug Adriatic osiguranjem.

Riječani su na poluvremenu imali samo gol prednosti (6-5), ali su u preostalih 16 minuta nadigrali domaće vaterpoliste s 10-1 (!) i tako došli do konačnih super-uvjerljivih 16-6.

Tin Brubnjak je s četiri pogotka bio najbolji strijelac riječke momčadi, a Darko Brguljan je zabio tri pogotka. Za Mornar su po dva gola postigli Marin Čumbelić i Mislav Ćurković.

Uzvratni dvoboj u Rijeci, u bazenu na Kantridi, na rasporedu je za tri dana, u subotu, 16. ožujka i to s početkom od 20 sati. Inače, Riječani dobro ‘plove’ i europskim vodama gdje su došli do osmine finala Eurokupa.

U polufinale se, uz Jug, već plasirao i splitski Jadran pobjedama nad Zadrom 1952, a za mjesto među četiri najbolje još se bore šibenski Solaris i zagrebačka Mladost (u prvoj utakmici Solaris je kao gost trijumfirao 13:9).