SJAJAN KRAJ U DOHI Hrvatska je svjetski prvak!

15.02.2024., Aspire Dome, Doha, Katar - Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, polufinale, Hrvatska - Francuska. Marko Bijac, Mate Anic, Loren Fatovic Photo: David Damnjanovic/PIXSELL

David Damnjanovic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolo reprezentacija protiv Italije igra finale Svjetskog prvenstva u vaterpolu. Po četvrti put u svojoj povijesti Hrvatska je u prilici postati svjetski vaterpolski prvak.

Finala je igrala u Melbourneu 2007., Kazanju 2015. i Budimpešti 2017., a titulu svjetskog prvaka kući ponijela nakon susreta u Australiji i Mađarskoj.

Postave:

HRVATSKA: Bijač, Burić, Vukičević, Fatović, Vrlić, Harkov, Lazić. Lončar, Biljaka, Žuvela, Marinić Kragić, Anić, Kržić

ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio, Echenique, Di Somma, Bruni, Presciutti, Fondelli, Condemi

• Bijač brani!! Gotovo je, ponovno se ide u peterce

• Pola minute do kraja, Hrvatska ima napad, i Bijač se priključuje akciji. Burić pogađa!!!!

• Minuta je do kraja, nije nažalost prošao udarac Marinića Kragića, ostaje talijansko vodstvo

• Minuta i 40 do kraja, Talijani su dobili peterac. Fondelli je zabio

• Isključenje za Talijane, Fatović puca, ali brani Del Lungo

• Condemi pogađa, bio je Bijač na lopti, ali udarac je bio prejak

• Marinić Kragić sjajnim pogotkom vraća vodstvo Hrvatskoj, do kraja je tri minute!

• Isključen je Fatović, Di Somma je promašio!

TREĆA ČETVRTINA

• I opet se ukazao Bijač sa sjajnom obranom u posljednjim sekundama treće četvrtine!