Nakon drame peteraca Hrvatska u finalu SP-a! Anić ušao i obranio posljednji peterac!!

13.02.2024., Aspire Dome, Doha, Katar - Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, cetvrtfinale, Srbija - Hrvatska. Jerko Marinic Kragic Photo: David Damnjanovic/PIXSELL

David Damnjanovic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u četvrtak od 15:30 sati igra polufinale Svjetskog prvebstva u Dohi protiv iznenađenja ovog prvenstva, Francuza.

Francuzi su u četvrtfinalu izbacili Mađare, aktualne svjetske prvake, i tako izborili ogled s Hrvatskom, koja je do polufinala došla pobjedom protiv Srbije.

Sastavi:

HRVATSKA: Bijač, Vrlić, Burić, Harkov, Žuvela, Lazić, Fatović, Lončar, Lazić, Biljaka, Vukičević, Marinić Kragić, Anić

FRANCUSKA: Fontani, Khasz, T.Vernoux, Bjorch, R. Marion -Vernoux, Bodegas, Crousillat, Dubois, Saudadier, Bouet, D. Živković,
Vanpeperstraete, Nardon

Tijek susreta

HRVATSKA – FRANCUSKA 11:11 – 17:16

PETERCI

• Mijenjamo sada vratara i mi – Khasz puca – Anić BRANI!!! Hrvatska je u finalu!

• Marinić Kragić pogodio i u drugoj seriji – 6:5

• Bodegas puca sljedeći – i on zabija – 5:5

• Vukičević siguran! Ušlo je za 5:4

• Marion ponovno precizan – 4:4

• Kod nas će sada pucati Žuvela, mijenjaju Francuzi vratara – Žuvela siguran 4:3

• Vernoux pogađa za 3:3

• I Burić siguran 3:2

• Bouet također siguran! 2:2