HRVATSKA U POLUFINALU Sjajne ‘Barakude’ pobijedile Srbiju! Marko Bijač fantastičan!

16.01.2024.., bazen na Mladosti, Zagreb - LEN 36. Europsko prvenstvo u vaterpolu, finale, Hrvatska - Spanjolska. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u utorak od 17 sati igra četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Dohi protiv Srbije. Obje su ekipe ostvarile glavni cilj – plasman na Olimpijske igre u Parizu, a u ovom dvoboju igraju ključni susret za medalje. Pobjednik ovog dvoboja u polufinalu će igrati protiv boljeg između Mađara i Francuza.

Hrvatska je u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva u Dohi pobijedila Australiju (13:8), u susretu za prvo mjesto skupine izgubila od aktualnog europskog prvaka Španjolske (10:6) te deklasirala Južnoafričku Republiku (29:6). Četvrtfinale je izborila uvjerljivom pobjedom (22:4) protiv Kine. S druge strane, Srbija je pobijedila Japan (17:10), Crnu Goru (14:6) i SAD (14:12) te s prvog mjesta svoje grupe izborila plasman među posljednjih osam.

Sastavi

HRVATSKA: Bijač, Burić, Fatović, Lončar, Lazić, Biljaka, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Vrlić, Butić, Harkov, Anić

SRBIJA: Filipović, Mandić, S.Rašović, Ranđelović, P.Jakšić, Vučinić, Drašović, N.Jakšić, Vico, Ubović, Lukić, V.Rašović, Mitrović

Tijek susreta

HRVATSKA – SRBIJA 15:13

ČETVRTA ČETVRTINA

• Neiskorišten napad naših, još je deset sekundi do kraja! I GOTOVO JE! HRVATSKA JE U POLUFINALU!!

• Pokušava i Rašović s druge strane, ali Bijač upisuje svoju desetu obranu!

• Imamo i dalje igrača više, do kraja utakmice, a ostalo je tek nešto više od minute. Marinić Kragić je pokušao, ali odlazi to u blok

• Isključenje za Srbiju, sva za Hrvatsku. Gol je zabio Luki za 15:13

• Izvodi ga Fatović – i pogađa! Hrvatska vodi 15:12!

• I dodijelili su suci crveni karton Mandiću, a Hrvatskoj peterac

• VAR opet provjerava jednu akciju, i to nakon što je time-out završio!

• Minuta i sedam sekundi do kraja, Srbija zove time-out!

• Fatović, nažalost, puca pokraj gola

• Mandić sad puca iz daljine, ali ravno u ruke Bijaču. Mandić je usput zaradio i treće isključenje, ne vraća se više u utakmicu

• Burić je od vratnice pogodio! Ide Hrvatska na +2

• Fatović puca ravno u Filipovića, ali novi je napad Hrvatske. Igrač više za naše, Tucak zove time-out. Nešto više od dvije minute do kraja susreta

• Rašovič je promašio, ide napad Hrvatske!

• Isključenje za Srbiju, imamo pet sekundi. Sjajna kombinacija Fatovića i Lončara, ali bez pogotka

• Opet igrač više za Srbiju, Jakšićev udarac iz blizine brani Bijač!

• Igrač više za Hrvataku, Fatović pogađa s krila, lijepa akcija za novo vodstvo naših

• Lukić je sada iz blizine pogodio za novo izjednačenje!

• Izgubili su loptu naši, hrvatska klupa opet negoduje, suci se ne oglašavaju

• Dosuđen je peterac za Srbiju! Mandićev udarac ‘skida’ Bijač!