Primera: Cadiz i Sevilla remizirali, Rakitić zabio prekrasan gol iz voleja

epa10936989 Sevilla's midfielder Ivan Rakitic in action during the UEFA Champions League group B soccer match between Sevilla FC and Arsenal, in Seville, southern Spain, 24 October 2023.  EPA/Jose Manuel Vidal

EPA/Jose Manuel Vidal

Po bod su osvojili nogometaši Cadiza i Seville u 11. kolu španjolske La Lige, međusobna utakmica ove subote završila je 2-2.

Nakon nešto manje od pola sata igre Cadiz je imao dva gola prednosti, u osmoj minuti Chris Ramos je bio strijelac za 1-0, dok je dvadeset minuta kasnije Machis dao gol za 2-0.

Sevilla nije klonula duhom već je do odmora smanjila golom Argentinca Ocamposa u 37. minuti, a stvari je potpuno na početak vratio hrvatski nogometaš Ivan Rakitić. U 60. minuti Rakitić je desnom nogom, s ruba šesnaesterca, sjajno naciljao volej udarcem suprotne rašlje.

Na kraju se ispostavilo da je to bio pogodak za konačnih 2-2, a Rakitić je odigrao cijelu utakmicu te dao premijerni ovosezonski ligaški pogodak.

Sevilla je ostala na 13. mjestu ljestvice, dok je Cadiz odmah iza Andalužana.

Ranije tijekom subote odigran je najveći španjolski derbi, popularni El Clasico. Iako su nogometaši Barcelone bili bolji većim dijelom susreta te vodili 1-0 do 68. minute, najveći derbi odigran na Camp Nou, dobio je madridski Real s 2-1.

Apsolutni junak susreta bio je engleski reprezentativac Jude Bellingham koji je zabio dva gola za veliki preokret Reala. Nakon gola Gundogana u šestoj minuti uslijedili su golovi Bellinghama u 68. i 92. minuti. Kod drugog pogotka asistent je bio Luka Modrić.

Uz brzi pogodak domaći igrači su dva puta pogađali suparnički okvir vrata te su propustili još niz dobrih situacija pred suparničkim golmanom. Nakon svih propuštenih domaćih prilika uslijedila je kazna na drugoj strani i opet je Realov spasitelj bio Jude Bellingham, nogometaš koji se ekspresno početkom ove sezone prometnuo u uvjerljivo najboljeg igrača Madriđana.

U 68. minuti Bellingham je raspalio s više od 20 metara te je sjajno pogodio za 1-1, a potpuni preokret je uslijedio u 92. minuti kada je Bellingham iz blizine zabio za 2-1 i veliko madridsko slavlje u srcu Katalonije. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije bio u udarnoj momčadi Reala, a u igru je ušao u 63. minuti.

Real je ovom pobjedom pobjegao Barceloni na četiri boda prednosti. Na vrhu ljestvice su bodovno poravnati Real i Girona. Barceloni je ovo bio prvi poraz u sezoni.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Las Palmasa osvojili su tri gostujuća boda pobjedom 2-1 kod Almerije. Gol odluke dao je u 94. minuti Sory Kaba. Las Palmas je trenutačno deseti na ljestvici, dok je Almeria i dalje posljednja bez pobjede i sa samo tri remija.

U nedjelju će se za bodove boriti Betis – Osasuna, Rayo Vallecano – Real Sociedad, Athletic – Valencia i Atletico Madrid – Alaves, dok se posljednja utakmica kola igra u ponedjeljak. Sastaju se Granada – Villarreal.