Premijerni pogodak Stipe Biuka za Los Angeles

14.09.2022., stadion Poljud, Split - SuperSport HNL, 02. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka. Stipe Biuk Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL

Miroslav Lelas/PIXSELL

Stipe Biuk, 20-godišnji hrvatski nogometaš i donedavni član Hajduka, postigao je premijerni pogodak u dresu svoje nove momčadi Los Angelesa.

U ogledu trećeg kola MLS lige Los Angeles je pred svojim navijačima pobijedio New England sa uvjerljivih 4:0. Denis Bouanga je postigao uvodna dva pogotka za domaći sastav (14. iz kaznenog udarca i 67. minuta). Potom je Timothy Tillman u 83. minuti bio strijelac za 3:0, a sve je zaključeno golom mladog hrvatskog U21 reprezentativca u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Pošto je Biuk napustio Poljud, ovo je bila njegova prva utakmica u dresu Los Angelesa koju je odradio od početka do kraja i nje premijerni pogodak.

Los Angeles u Zapadnoj konferenciji MLS lige ima dvije pobjede u dvije odigrane utakmice i šest osvojenih bodova.