Premierliga: Preokreti Manchester Cityja i Tottenhama

epa09135845 Manchester City's Riyad Mahrez celebrates with his teammates after scoring the 1-1 equalizer from the penalty spot during the UEFA Champions League quarter final, second leg soccer match between Borussia Dortmund and Manchester City in Dortmund, Germany, 14 April 2021.  EPA/FREDERIC SCHEIDEMANN / POOL

EPA/FREDERIC SCHEIDEMANN

Nogometaši Manchester Cityja u srijedu su na gostovanju kod Aston Ville u 32. kolu Premierlige slavili s 2:1 i napravili još jedan veliki korak prema osvajanju naslova prvaka Engleske.

Aston Villa povela je preko McGinna već nakon 20 sekundi, no do kraja poluvremena ‘Građani’ su došli do preokreta – u 22. minuti izjednačio je Foden, a konačan rezultat postavio je Rodri u 40. minuti.

Ranije u srijedu je u zaostalom susretu 29. kola Tottenham Hotspur je kod kuće svladao Southampton s 2:1. Gosti su poveli preko Ingsa u 30. minuti koji je pogodio nakon udarca iz kuta, izjednačio je Bale u 60. minuti, a važna tri boda Tottenhamu u borbi za europske pozicije sljedeće sezone osigurao Son iz kaznenog udarca u 90. minuti.