Premierliga: Poražena oba Manchestera! Luton upisao premijernu pobjedu

epa10892036 Mateo Kovacic and Phil Foden of Manchester City in action against Joao Gomes of Wolverhampton Wanderers during the English Premier League soccer match between Wolverhampton Wanderers and Manchester City, in Wolverhampton, Britain, 30 September 2023.  EPA/Isabel Infantes EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Isabel Infantes

Najveće iznenađenje sedmog kola engleske Premier lige je poraz Manchester Cityja, nogometaši Wolverhamptona pred svojim su navijačima slavili 2-1.

City je time upisao drugi poraz u nizu i drugi poraz ovog tjedna. Prije nekoliko dana je poražen kod Newcastlea 0-1 u susretu Liga kupa. Isto tako, do ovog poraza imao je savršenih šest pobjeda u šest ligaških utakmica.

Wolverhampton je poveo u 13. minuti kada je vlastitu mrežu pogodio Ruben Dias. Izjednačio je City u 58. minuti kada je za 1-1 zabio Argentinac Julian Alvarez, ali kratko su gosti uživali na mogućem putu prema preokretu. U 66. minuti je južnokorejski nogometaš Hee-Chan pogodio za 2-1 nakon nekoliko pogrešaka u nizu gostujuće obrane.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za goste iz Manchestera do 65. minute, dok je Joško Gvardiol tijekom cijele utakmice ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

U ovom kolu je izgubio i drugi klub iz Manchestera. Crystal Palace je na Old Traffordu slavio 1-0 odličnim volej udarcem Andersena u 25. minuti. Inače, ovog tjedna su na istom mjestu ovi klubovi igrali dvoboj Liga kupa i tada je Manchester United bio uvjerljiv uz pobjedu 3-0.

Arsenal je vrlo jednostavno slomio Bournemouth u gostima gdje je pobijedio 3-0. Nakon prvih 45 minuta Arsenal je imao dva gola prednosti nakon pogodaka Sake u 17. i Odegaarda iz jedanaesterca u 44. minuti. U nastavku, iz novog jedanaesterca, za 3-0 je gol dao Havertz, dok je sve zaključeno kada je White u nadoknadi postavio konačnih 4-0. Ovom pobjedom Arsenal je došao na drugo mjesto ljestvice, bod iza Manchester Cityja.

Newcastle je pobijedio Burnley 2-0 golovima Almirona u prvom i Isaka s bijele točke u drugom poluvremenu, dok je premijernu pobjedu u sezoni upisao novi prvoligaš Luton koji je slavio kod Evertona 2-1. Strijelci za veliko slavlje Lutona bili su Lockyer i Morris.

U nedjelju se sastaju Nottingham Forest – Brentford, a posljednju utakmicu kola u ponedjeljak igraju Fulham – Chelsea.

Premier liga, 7. kolo:

Bournemouth – Arsenal 0-4 (Saka 17, Odegaard 44-11m, Havertz 53-11m, White 90+4)

Everton – Luton 1-2 (Calvert-Lewin 41 / Lockyer 24, Morris 31)

Manchester United – Crystal Palace 0-1 (Andersen 25)

Newcastle – Burnley 2-0 (Almiron 14, Isak 76-11m)

West Ham – Sheffield United 2-0 (Bowen 24, Souček 37)

Wolverhampton – Manchester City 2-1 (Ruben Dias 13-ag, Hee-Chan 66 / Alvarez 58)

Aston Villa – Brighton 6-1 (Watkins 14, 21, 65, Estupinan 26-ag, Ramsey 85, Luiz 90+7 / Fati 50)