Newcastle izbacio City iz Liga kupa. Gvardiolu cijela utakmica, vratio se Kovačić

epa10836295 Mateo Kovacic of Manchester City (C) in action during the English Premier League soccer match between Manchester City and Fulham FC in Manchester, Britain, 02 September 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

Nogometaši Newcastle Uniteda izborili su plasman u osminu finala Liga kupa nakon što su na St James Parku pred 59.000 gledatelja pobijedili Manchester City sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Alexander Isak u 53. minuti utakmice.

Za City je cijeli susret igrao Joško Gvardiol dok je prve minute nakon oporavka od ozljede dobio Mateo Kovačić koji je na terenu proveo 68. minuta. Bio je to prvi poraz “Građana” nakon osam uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

Aktualni europski i engleski prvak, koji je nastupio bez Erlinga Haalanda, je bio dominantan u prvom poluvremenu, ali nije uspio pronaći put do mreže “Svraka”. Domaćin je u prvih 45 minuta imao samo jednu priliku, ali je udarac Jacoba Murphyja je obranio Stefan Ortega.

Newcastle je u nastavak krenuo daleko agresivnije i domaćin je u 53. minuti stigao do vodstva golom Alexandera Isaka. Veliki dio posla je obavio Joelinton koji je ubacio s desne strane, lopta je prošla kroz kazneni prostor do Isaka na drugoj vratnici kojem nije bilo teško zabiti. Citty je u nastavku susreta pritisnuo, ali nije uspio probiti obranu domaćeg sastava.

Plasman u osminu finala izborili su i Liverpool, Arsenal, te Chelsea.

Liverpool je preokretom sa 3-1 pobijedio Leicester City. Gosti su poveli već u trećoj minuti golom Kaseya McAteera i do poluvremena su obranili vodstvo. U nastavku su “Redsi” stisnuli gas i s tri gola okrenuli rezultat. Strijelci su bili Cody Gakpo (48), Dominik Szoboszlai (70) i Diogo Jota (89).

Arsenal je na gostovanju pobijedio Brentford sa 1-0 golom Reissa Nelsona u osmoj minuti, a identičnim rezultatom je Chelsea slavio protiv Brightona. Pogodak je postigao Nicolas Jackson u 50. minuti.

Liga kup, 3. kolo:
Newcastle – Manchester City 1-0 (Isak 53)
Aston Villa – Everton 1-2 (Kamara 83 / Garner 15, Calvert-Lewin 50)
Blackburn – Cardiff 5-2 (Garrett 13, Sigurdsson 36, Moran 49, 54, Markanday 69 / Robinson 18, Etete 45+3)
Bournemouth – Stoke 2-0 (Solanke 51, Rothwell 54)
Brentford – Arsenal 0-1 (Nelson 8)
Chelsea – Brighton 1-0 (Jackson 50)
Fulham – Norwich 2-1 (Vinicius 12, Iwobi 72 / Sainz 75)
Lincoln – West Ham 0-1 (Souček 70)
Liverpool – Leicester 3-1 (Gakpo 48, Szoboszlai 70, Jota 89 / McAteer 3)
U utorak:
Bradford – Middlesbrough 0-2 (Latte Lath 21, Rogers 54)
Exeter – Luton 1-0 (Mitchell 83)
Ipswich – Wolverhampton 3-2 (Hutchinson 28, Ladapo 39, Taylor 58 / Hee-Chan 4, Gomes 15)
Mansfield – Peterborough 5-3 11m, 2-2 (Swan 5-11m, Akins 90+3-11m / Clarke-Harris 30, 47)
Port Vale – Sutton 2-1 (Thomas 49, Ojo 83 / Coley 70)
Salford – Burnley 0-4 (Berge 12, Bruun Larsen 20, O’Shea 27, Odobert 81)
Manchester Un. – Crystal Palace 3-0 (Garnacho 21, Casemiro 27, Martial 55)