PREMIER LEAGUE Remi Manchester Cityja i Arsenala, Liverpool na vrhu

March 31, 2024, Manchester: Manchester, England, 31st March 2024. William Saliba of Arsenal grabs hold of Bernardo Silva of Manchester City during the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester.,Image: 861428033, License: Rights-managed, Restrictions: * United Kingdom Rights OUT *, Model Release: no, Credit line: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

Andrew Yates/Zuma Press/Profimedia

U derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Arsenal su odigrali bez pogodaka, što je najviše razveselilo Liverpool koji je zadržao vodstvo na ljestvici.

City je imao daleko veći posjed lopte i više udaraca, međutim niti jedna ekipa nije željela previše riskirati.

U prvom poluvremenu obje su ekipe bile suzdržane, a prvu priliku u nastavku imao je Mateo Kovačić u 47. minuti sjajno opalivši sa 18 metara, ali pored Arsenalova gola. Pet minuta kasnije odličnu priliku imao je i Arsenal. Bukayo Saka je ubacio s desne strane, ali je Gabriel Jesus zakasnio na dodavanje.

U nastavku susreta je bilo još nekoliko poluprilika, ali ne i golova. Joško Gvardiol je za “Građane” igrao cijeli susret, dok je Mateo Kovačić igrao do 61. minute.

PREMIER LEAGUE Brighton poveo, Liverpool na kraju slavio pogotkom Salaha

Ovim rezultatom najviše su zadovoljni na Anfieldu jer je Liverpool pobjedom 2-1 protiv Brightona preuzeo vrh ljestvice.

Danny Welbeck je već u drugoj minuti doveo goste u vodstvo, no “Redsi” su do kraja susreta okrenuli rezultat.

Luis Diaz je izjednačio u 27. minuti, a pobjedu Liverpoolu donio je Mohamed Salah u 65. minuti. Diaz je u 71. minuti još jednom zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Liverpool sada vodi sa 67 bodova, dva više od Arsenala i tri više od Manchester Cityja.