Poznat raspored za novu sezonu HNL-a

Nova sezona HNL-a počinje u petak, 19. srpnja, a danas je objavljen i raspored utakmica. U prostorijama Hrvatskog nogometnog saveza održan je ždrijeb natjecateljskih brojeva klubova nakon čega je na temelju Bergerovih tablica sastavljen raspored.

Kao i proteklih godina, i ove će se sezone igrati četverokružno s ukupno 36 kola. Povratnik u HNL, Varaždin, svoju će prvu utakmicu odigrati na gostovanju kod Rijeke, prvak Dinamo dočekuje Lokomotivu, Osijek ugošćje Slaven Belupo, dok je Hajduk domaćin Istri.

Prvi, od ukupno četiri, ‘vječna derbija’ između Hajduka i Dinama igra se u sedmom kolu na Poljudu.

Raspored HNL-a:

1. kolo (19.-21. srpnja):
Gorica – Inter Zaprešić
Osijek – Slaven Belupo
Dinamo – Lokomotiva
Rijeka – Varaždin
Hajduk – Istra 1961

2. kolo (26.-28. srpnja):
Inter – Istra 1961
Varaždin – Hajduk
Lokomotiva – Rijeka
Slaven Belupo – Dinamo
Gorica – Osijek

3. kolo (3.-4. kolovoza):
Osijek – Inter Zaprešić
Dinamo – Gorica
Rijeka – Slaven Belupo
Hajduk – Lokomotiva
Istra 1961 – Varaždin

4. kolo (9.-11. kolovoza):
Inter Zaprešić – Varaždin
Lokomotiva – Istra 1961
Slaven Belupo – Hajduk
Gorica – Rijeka
Osijek – Dinamo

5. kolo (16.-18. kolovoza):
Dinamo – Inter Zaprešić
Rijeka – Osijek
Hajduk – Gorica
Istra 1961 – Slaven Belupo
Varaždin – Lokomotiva

6. kolo (23.-25.8. kolovoza):
Inter Zaprešić – Lokomotiva
Slaven Belupo – Varaždin
Gorica – Istra 1961
Osijek – Hajduk
Dinamo – Rijeka

7. kolo (30. kolovoza-1. rujna):
Rijeka – Inter Zaprešić
Hajduk – Dinamo
Istra 1961- Osijek
Varaždin – Gorica
Lokomotiva – Slaven Belupo

8. kolo (13.-15. rujna):
Inter Zaprešić – Slaven Belupo
Gorica – Lokomotiva
Osijek – Varaždin
Dinamo – Istra 1961
Rijeka – Hajduk

9. kolo (20.-22. rujna):
Hajduk – Inter Zaprešić
Istra 1961 – Rijeka
Varaždin – Dinamo
Lokomotiva – Osijek
Slaven Belupo – Gorica

10. kolo (27.-29. rujna):
Inter Zaprešić – Gorica
Slaven Belupo – Osijek
Lokomotiva – Dinamo
Varaždin – Rijeka
Istra 1961 – Hajduk

11. kolo (4.-6. listopada):
Istra 1961 – Inter Zaprešić
Hajduk – Varaždin
Rijeka – Lokomotiva
Dinamo – Slaven Belupo
Osijek – Gorica

12. kolo (18.-20. listopada):
Inter Zaprešić – Osijek
Gorica – Dinamo
Slaven Belupo – Rijeka
Lokomotiva – Hajduk
Varaždin – Istra 1961

13. kolo (25.-27. listopada):
Varaždin – Inter Zaprešić
Istra 1961 – Lokomotiva
Hajduk – Slaven Belupo
Rijeka – Gorica
Dinamo – Osijek

Komentiraj