Poraz Pecotića u Delray Beachu

18.05.2020., Zadar - Davis cup reprezentatici Hrvatske zapoceli su dvotjedne pripreme na novim teniskim terenima na Visnjiku. Matija Pecotic. Photo: Dino Stanin/PIXSELL

Dino Stanin/PIXSELL

Hrvatski tenisač Matija Pecotić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Delray Beachu, a uspješniji od njega u drugom kolu kolu bio je Marcos Giron iz SAD-a sa dva puta po 6:3.

Bez obzira na ovaj poraz, ovaj turnir ostat će najveći uspjeh u karijeri za Pecotića koji je dan ranije ostvario premijernu pobjedu na ATP turniru svladavši drugog Amerikanca Jacka Socka, a prethodno je uspješno prošao kvalifikacije.

Ključni trenuci dvoboja dogodili su se sredinom prvog seta kada je kod rezultata 2-2 Pecotić izgubio gem na svom početnom udarcu, a u sljedećoj igri propustio tri prilike za povratak izgubljenog. U drugom setu Pecotić je izgubio servis kod vodstva Girona 2:1, ali nije bio ni blizu “re-breaka” jer je ukupno osvojio samo četiri poena u pet servis-gemova Amerikanca.