Pogotkom Livaje iz kaznenog udarca Hajduk pobijedio u Koprivnici

27.10.2023., Koprivnica - SuperSport Prva HNL, 13. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk. Marko Livaja Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec-Rogulja / Pixsell

Mislav Karoglan je pobjednički krenuo u svoj drugi mandat na klupi Hajduka. U prvoj utakmici 13. kola SuperSport HNL-a bili su na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici bili bolji od Slaven Belupa rezultatom 0:1 (0:1). Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Marka Livaje koji je u završnici prvog poluvremena realizirao kazneni udarac. Prethodno je lopta u ruku u petercu pogodila Marca Borasa.

Hajduk je tako došao do osme pobjede u sezoni kojom je barem privremeno preuzeo vrh prvenstvene ljestvice. Farmaceuti su pak upisali prvi poraz nakon tri utakmice i šesti ukupni.

Obje momčadi se sad okreće kup ispitima. Hajduk će gostovati kod Jadrana iz Ploča, a Slaven će odmjeriti snage s Rudešom. Idućeg tjedna ih pak očekuje 14. kolo u kojem na Poljud stiže Rudeš, a Farmaceuti će gostovati u Puli.

Već u prvoj minuti utakmice Božić je na 17 metara povlačenjem zaustavio Melnjaka zbog čega je dobio žuti karton. Iz slobodnog udarca je potom pucao Krovinović, a Sušak je uspio odbiti loptu do Sigura čiji novi pokušaj zaustavlja blok Božića.

U 3. minuti je na suprotnoj strani travnjaka nezgodno s lijeve strane u peterac ubacio Štefulj, a Lučić je uspio odbiti loptu.

Nevjerojatnu šansu je u 5. minuti propustio realizirati Uremović. Nakon ubačaja Krovinovića iz kornera Melnjak je s prve stative prenio loptu u peterac, a tamo je natrčao stoper Bilih koji je s dva metra pucao poviš gola.

Novi pokušaj gostiju uslijedio je tri minute kasnije kada je s dvadesetak metara pucao Sahiti, a lopta je prošla malo pored stative. U 10. minuti je s 18 metara iskosa udarac okušao i Krovinović te je loptu poslao pored suprotne vratnice.

Nedugo potom uzvraćaju i Farmaceuti i to preko Libera čiji je snažan udarac sa 17 metara uspio odbiti Lučić.

Novi pokušaj Krovinovića iz daljine bilježimo u 18 minuti, a Sušak je ulovivši loptu upisao sigurnu intervenciju. Sedam minuta kasnije Livaja je ostavio loptu za Pukštasa koji s 18 metara puca ravno u golmana domaćih.

U 31. minuti je s ruba kaznenog prostora iz voleja pucao Hoxha, a od bloka Dialla lopta odlazi u korner. Dvije minute kasnije zaprijetio je i Hajduk i to tako što su Pukštas i Sahiti pripremili šansu za Livaju koji je sa šest metara loptu poslao pored suprotne stative.

Hoxha je aktivan u 35. minuti kada je s zapucao s dvadesetak metara iskosa poslavši loptu malo pored bliže vratnice.

Dobru akciju gosti su odigrali u 41. minuti kada je Pukštas ubacio za Sahitija koji je ostavio loptu za Livaju, a njegov udarac je u petercu rukom blokirao Boras. Uslijedio je poziv iz VAR sobe i pregled snimke od suca Ercega koji je nakon toga pokazao na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Livaja te je udarcem u desnu stranu poslao loptu iza leđa Sušaka. Tako je došao do svog prvog dola nakon više od dva mjeseca i petog u aktualnog prvenstvenoj sezoni.

Drugo poluvrijeme je otvoreno velikom šansom Slavena. Hoxha ke probio po lijevoj strani pored Sigura, a onda je odlično asistirao za Štrkalja koji je kraj Šarlije šutirao s prve stative, a odličnom obranom iskazao se Lučić.

Lopta se u 63. minuti odbija do Štefulja koji je s dvadeseta metara iskosa odmah opucao, no nije bio dovoljno precizan tako da je lopta otišla kraj bliže stative.

Tri minute kasnije Bosec je ubacio s desne strane, a glavom je s osam metara pucao Mioč, no to je učinio lošte poslavši loptu preko gola.

U 77. minuti nakon ubačaja Libera s desne strane Boras je proslijedio loptu do Božića koji je sa sedam metara pucao iznad grede.

Domaćin je pritisnuo u završnici utakmice, no najbolju priliku je imao Hajduk. Livaja je u 95. minuti ostavio loptu za Trajkovskog koji se sjurio prema golu, a onda je pucao s ruba šesnaesterca, no Sušak je odlično obranio.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16 sati sastaju Rudeš i Varaždin dok u 18:10 počinje sraz Osijeka i Istre 1961.