POBIJEDIO PA POBIJESNIO Ludi Cholo Simeone nasrnuo na Kehla, jedva su ih razdvojili

As, screenshot/Arena Sport

Atletico je u prvoj  utakmici četvrtfinala Lige prvaka u Madridu pobijedio Borussiju Dortmund 2:1. Oba pogotka domaćih u prvom poluvremenu: De Paul u 4. i Samuel Lino u 32. minuti. Borussia izjednačila u 81′ preko Sebastiena Hallera. A proključala je krv Diega Simeona koji se skoro potukao

Veliki trijumf, vjerojatno nedostižan, bio bi da je ostalo 2:0. Ovako je Haller uzvrat 17. travnja ostavio apsolutno neizvjesnim, a Diego Simeone to izgleda nije mogao podnijeti.

Argentinac je ionako stalno na rubu incidenta, to mu je hrana, tako živi. Pa je nasrnuo na, za glavu većeg, sportskog direktora Borussije Sebastiana Kehla.

I skoro čovjeka odgurao nazad do Dortmunda…

Kehl je prigovarao sucu zato što igrači Atletica nisu izbacili loptu iz igre dok je kapetan Borussije (D) Emre Can poslije jednog duela ostao ozlijeđen i ležao na travnjaku.

Bivši kapetan i legenda, a danas sportski direktor Borussije nije ni gledao u Simeonea, ali je zato ovaj gledao u njega i odmah krenuo u obračun.

Obrana vlastitog doma, ono što navijači obožavaju, a Cholo Simeone ionako je ikona na Metropolitanu i u cijelom crveno-bijelom dijelu Madrida.

Inače, Atletico je odmah krenuo sa silovitim presingom i bilo je vidljivo kako se nogometaši iz Dortmunda nisu snašli u takvom okruženju. Pa dvaput kiksao u pola sata.

Najprije su petljali vratar Kobel i Maatsen, a lopta došla do De Paula i Argentinac je vrlo jednostavno zabio za 1-0. Onda je Griezmann lijepo asistirao Samuelu Linu koji je lako pogodio za 2-0.

Prvi kiks domaće obrane dogodio se u 81′ i iskoristio ga je Haller pa smanjio na 1-2. Mogli su gosti i do izjednačenja, ali je udarac Bynoe-Gittensa u 87′ završio na gredi, kao i onaj Brandta glavom u 96. minuti.