Petra Martić poražena na WTA Lyon

epa10410474 Petra Martic of Croatia reacts during her match against Viktorija Golubic of Switzerland during their first round match at the Australian Open tennis tournament in Melbourne, Australia 17 January 2023.  EPA/FAZRY ISMAIL

EPA/FAZRY ISMAIL

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u Lyonu nakon što je u susretu 2. kola izgubila od Amerikanke Alycie Parks sa 6-2, 6-7 (3), 2-6.

Hrvatska tenisačica, koja je bila postavljena za četvrtu nositeljicu, odlično je otvorila meč. Povela je 4-0 uz dva oduzeta servisa, a potom mirno privela seta kraju za vodstvo 6-2.

U drugom setu obje su tenisačice držale svoje servise, uz samo jednu break priliku koju nije iskoristila 22-godišnja Amerikanka. Na koncu je odluka pala u trinaestoj igri. Pri rezultatu 3-3, Parks je nanizala četri poena osvojivši set sa 7-6. U odlučujućem, trećem setu Amerikanka je pri rezultatu 2-2 napravila break, a kod 4-2 još jedan i brzo zaključila priču.

Bio je to prvi međusobni susret Petre Martić koja se nalazi na 36. mjestu WTA ljestvice i Parks koja je 43 mjesta niže plasirana. U četvrtfinalu će američka tenisačica igrati protiv pobjednice susreta između Crnogorke Danke Kovinić i Mađarice Anne Bondar.