Perasovićev Uniks propustio pobjedu protiv vodeće Barcelone, Hezonja ubacio 18 koševa

epa09654360 FC Barcelona's guard Nicolas Laprovittola (L) in action against UNICS' guard Lorenzo Brown (R) during the Euroleague game between FC Barcelona and UNICS Kazan at Palau Blaugrana pavilion in Barcelona, Catalonia, Spain, 22 November 2021.  EPA/Alejandro Garcia

EPA/Alejandro Garcia

Košarkaši Uniksa iz Kazanja propustili su pobjedu u 17. kolu Eurolige protiv vodeće Barcelone koja je preokrenula čak 20 koševa zaostatka s početka zadnje četvrtine te u produžetku stigla do pobjede 111-109.

Ruska momčad pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića vodila je 77-57 u 31. minuti, a u 36. minuti je još uvijek bilo +15 za goste (88-73). No, u nešto više od četiri minute (4:14) Barcelona je napravila 21-6 i izborila produžetak, nakon što je šut za pobjedu Uniksa promašio Lorenzo Brown.

U dodatnih pet minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a Barcelonini košarkaši su bili precizniji sa crte za slobodna bacanja u završnici.

Mario Hezonja je postigao 18 koševa za Uniks uz četiri skoka i dvije asistencije, a početkom produžetka je morao iz igre zbog pet osobnih pogrešaka.

Nikola Mirotić je sa 28 koševa predvodio strijelce Barcelone, a Kyle Kuric je ubacio 24. Kod Uniksa je Lorenzo Brown ubacio 27 koševa uz devet asistencija, a John Brown je postigao 21 poen.

Prošlogodišnji najbolji igrač Eurolige Vasilije Micić kreirao je preokret dostojan tog naslova i sa deset uzastopnih koševa u zadnje dvije minute dvoboja u Istanbulu doveo Anadolu Efes do pobjede nad Crvenom zvezdom (84-83).

Vodeća momčad ABA lige imala je na ulazu u zadnje dvije minute sedam koševa prednosti (81-74). Do kraja dvoboja Micić je dvaput pogodio za dvicu i šest puta bio nepogrešiv s crte za slobodna bacanja, što je i odlučilo pobjednika.

Naime, 10 sekundi prije kraja Nikola Kalinić, koji je bio najbolji igrač utakmice do tog trenutka, promašio je oba slobodna bacanja kod 83-82 za Crvenu zvezdu. Micić je dobio priliku, dvije sekunde prije kraja iznudio slobodna bacanja, oba pogodio i donio pobjedu aktualnom pobjedniku Eurolige.

Micić je završio dvoboj sa 21 košem, a Tibor Pleiss je za pobjednike postigao 23. Krunoslav Simon je za osam i pol minuta ostao bez koša i imao jedan skok. Nikola Kalinić je sa 20 koševa bio najbolji strijelac Crvene zvezde.

OZNAKE: uniks kazan