Osijek produžio crnu seriju Gorice

18.02.2024., Osijek - SuperSport HNL, 23. kolo, NK Osijek - HNK Gorica. Photo: Borna jaksic/PIXSELL

Borna Jaksic / Pixsell

Osijek je u 23. kolu SuperSport HNL-a pred 5.617 gledatelja na Opus Areni bio bolji od Gorice rezultatom 3:0 (0:0). Za devetu pobjedu Bijelo-plavih u prvenstvenoj sezoni u strijelce su se upisali Ramon Mierez, Petar Pušić i Ladislav Almasi.

Izabranici Zorana Zekića su tako u borbi za europsku poziciju današnjem suparniku pobjegli na sedam bodova razlike dok ih od Lokomotive dijeli pet. S druge strane momčad koju vodi Dinko Jeličić je poražena šesti put u nizu, a bez pobjede su čak osam kola u kojim su upisali samo jedan remi. U sljedećem kolu Osijek će gostovati u Kranjčevićevoj kod Lokomotive dok Goricu očekuje domaći okršaj sa Slaven Belupom.

Domaćini su prvi put opasnije zaprijetili u 10. minuti kada je Pušić s lijeve strane ubacio za Miereza čiji udarac glavom s vrha peterca odlazi iznad gola. Dvije minute kasnije je s dvadesetak metara odurac okušao Nejašmić, a učinak je bio isti.

Pušić je u 26. minuti ponovno ubacio s lijeve strane, a lopta se odbila od Krizmanića te je završila malo pored okvira gola. Četiri minute kasnije udarac je sa 17 metara okušao Bukvić, ali mu je također nedostajalo malo više preciznosti.

Veliku šansu domaćin je kreirao u 33. minuti kada je Gržan ubacio s desne strane, a Mierez je pucao glavom s desetak metara te je zatresao stativu.

Gorica je uzvratila tri minute kasnije kada je Mitrović presjekao dodavanje Bralića nakon čega je s desetak metara iskosa gađao suprotnu malu mrežicu, a Malenica je odličnom reakcijom odbio loptu u korner.

Nakon kombinacije iz kornera u 43. minuti bilježimo zanimljiv pokušaj Lovrića čiji je udarac završio na gornjem dijelu mreže.

Bijelo-plavi do zasluženog vodstva dolaze u 50. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca vidjeli smo čak pet dodavanja glavom unutar šesnaesterca Gorice koji su na koncu rezultirali asistencijom Nejašmića i desetim golom u prvenstvenoj sezoni najboljeg strijelca lige Ramona Miereza. Argentinski napadač je put do vrata Banića pronašao snažnim i preciznim udarcem s desetak metara.

Osijek je vodstvo povećao u 63. minuti prekrasnim golom Pušića. Prvo je Nejašmić odnio loptu ispred Štigleca te je uposlio švicarskog Hrvata koji je preciznim udarcem sa 16 metara uz pomoć grede smjestio loptu iza leđa Banića. Bio je to njegov drugi gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Domaćin je u akciji i u 70. minuti kada je Mierez s desne strane pronašao Almasija čiji udarac glavom sa šest metara zaustavlja Banić. U nastavku akcije je s dvadesetak metara preko gola pucao Pušić.

Slovački napadač do prvijenca u dresu Osijeka ipak dolazi dvije minute kasnije. Pušić je ubacio iz kornera, Mierez je primirio loptu, a Almasi sa šest metara iz okreta šalje loptu u gol gostiju.

U 75. minuti smo vidjeli i dobar napad Gorice. Fall je nakon prodora po lijevoj strani povratnim dodavanjem uposlio Blummela koji je s deset metara šutirao ravno u Malenicu.

Osijek uzvraća dvije minute kasnije kada je nakon ispucane lopte Almasi u šansu 1 na 1 gurnuo Miereza čiji pokušaj sa osam metara iskosa brani Banić. Lopta se potom odbija do Almasija čiji je udarac u posljednji trenutak uspio blokirati Krizmanić.

Fall je u 90. minuti izborio slobodni udarac na 17 metara iz kojeg je pucao Mitrović, a Malenica je odbio loptu koja je išla u njegov gornji lijevi kut. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Dvadeset i treće kolo bit će zaključeno od 17:10 kada se na Maksimiru susreću Dinamo i Varaždin.