Održano tradicionalno natjecanje u Mostaru. Pogledajte fotografije skokova sa Starog mosta

30.07.2023. Mostar, Bosna i Hercegovina - Odrzani 457. tradicionalni skokovi sa Starog mosta u Mostaru. Pobjednik skokova na glavu bio je Edvald Krnic iz Crne Gore, dok je u kategoriji skokovi na noge pobijedio Igor Kazic  Photo: Denis Kapetanovic/PIXSELL

Denis Kapetanovic/PIXSELL

U nedjelju su u Mostaru održani tradicionalni 457. Visinski skokovi sa Starog mosta. Natjecala su se 33 najbolja skakača iz regije, a pobjedu su odnijeli Igor Kazić iz Mostara i Evald Krnić iz Crne Gore.

Kazić je osvojio maksimalne bodove u disciplini skokova na noge, a u skokovima na glavu, popularne mostarske laste, slavio je Evald Knić iz Crne Gore. Obojica su obranili prošlogodišnje titule.

U skokovima na glavu drugo mjesto osvojio je Ahmet Stupac iz Mostara koji se prvi put natjecao u ovoj kategoriji, dok se za treće mjesto izborio Dino Bajrić iz Sarajeva. U kategoriji skokova na noge drugo mjesto je osvojio Emel Tiro, dok je treće osvojio Harun Bajgorić.

Svaki skok pod budnim okom je pratio stručni žiri koji čine veterani mostarskih skokova u sastavu Irfan Milavić, Samir Zukanović- Lilo, Semir Drocić , Branko Bogičević i Alica Jakirović koji predsjedava žirijem. Prilikom ocjenjivanja se pratio prilaz skakaonici, let, upadanje na noge ili na glavu.

U revijalnom dijelu su nastupili veterani mostarskih skokova koji će nakon dodjele nagrada najboljima u 22 satima zatvoriti manifestaciju spektakularnim skokovima sa bakljama.

Svečanost dodjele nagrada kratko je bila odgođena jer je jedna žena pala u Neretvu. Pretpostavlja se da je riječ o vrtoglavici uslijed velike vrućine, piše Klix.