Nova pobjeda Marseillea. Momčad Igora Tudora izjednačena s PSG-om na vrhu

epa10168174 Olympique's head coach Igor Tudor reacts during the UEFA Champions League group D soccer match between Tottenham Hotspur and Olympique Marseille in London, Britain, 07 September 2022.  EPA/Neil Hall

EPA/Neil Hall

U utakmici 7. kola francuske Ligue 1 nogometaši Marseillea, koje vodi hrvatski trener Igor Tudor, pobijedili su na domaćem terenu Lille 2-1.

Golom Brazilca Ismailyja gosti iz Lillea su poveli u 12. minuti, no Čileanac Alexis Sanchez je brzo imao spreman odgovor te je izjednačio u 26. minuti.

Trenutak odluke dogodio se u 61. minuti, a gol za novu pobjedu Marseillea postigao je Samuel Florent Gigot. Time je momčad Igora Tudora nastavila pratiti aktualnog prvaka PSG. Obje momčadi imaju po šest pobjeda i jedan remi te se zajedno nalaze na vrhu ljestvice. Lille je ostao na šestoj poziciji.

U nedjelju se sastaju: Strasbourg – Clermont, Ajaccio – Nica, Angers – Montpellier, Lorient – Nantes, Toulouse – Reims, Rennes – Auxerre i Monaco – Lyon.