Njemačka: Prvi gol Lovre Majera za Wolfsburg

13.10.2023., Opus Arena - Trening Hrvatske nogometne reprezentcije Photo: Borna jaksic/PIXSELL

Arhiva Photo: Borna jaksic/PIXSELL

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Lovro Majer postigao je svoj prvi pogodak u njemačkom prvenstvu realiziravši kazneni udarac za Wolfsburg u 2-3 (2-1) gostujućem porazu od Augsburga u susretu 9. kola.

Majer, koji je sudjelovao i u prvom pogotku momčadi koju vodi Niko Kovač, pogodio je s bijele točke za prednost Wolfsburga u 45. minuti.

Prethodno je Augsburg poveo golom Tietza (17), a poravnao je Wind (35) na kraju akcije u kojoj je par trenutaka ranije Majer srušen u domaćem kaznenom prostoru. Činilo se kako je naš reprezentativac zaustavljen prekršajem, ali lopta se odbila na nogu Winda koji je zatresao mrežu pa je tako intervencija VAR-a postala nepotrebna.

No, u nastavku su domaći spjeli preokrenuti rezultat u samo dvije minute, autogolom Bornauwa (79-ag) i pogotkom Engelsa (81).

Majer je za Wolfsburg igrao do 74. minute, dok je Dion Drena Beljo u igru za Augsburg ušao u 78. minuti.

Wolfsburg je trenutačno deveti sa 12 bodova, dok je Augsburg 10. sa 11.

Na vrh ljestvice vratio se prvak Bayern koji je sa 8-0 (0-0) na svom terenu deklasirao Darmstadt. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali viđena su čak tri crvena kartona. Prvo je s igračem manje ostao Bayern jer je već u 4. minuti isključen Kimmich, no u 21. minuti snage su poravnate nakon isključenja Gjasule, da bi se ključni trenutak dogodio u 41. minuti kada je pocrvenio i drugi stoper Darmstadta, naš Matej Maglica zbog prekršaja na Harryju Kaneu u trenutku kada je bio posljednji igrač obrane.

Bayern je igrača više na terenu u nastavku brutalno iskoristio. Tri gola postigao je Kane (51, 69, 88), po dva Sane (56, 64) i Musiala (60, 76), a jednoga Mueller (71).

Bayern sada ima 23 boda, jedan više od Bayera koji će u nedjelju igrati protiv Freiburga, a dva više od trećeg Stuttgarta koji je neočekivano na svom terenu izgubio od Hoffeheima sa 2-3 (0-2).

Bartol Franjić igrao je od 61. minute za Darmstadt, koji je sada 14. sa sedam bodova.

Andrej Kramarić zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u momčadi Hoffenheima u Stuttgartu, a iz istog razloga je i Josip Juranović propustio susret Union Berlina koji je izgubio sa 0-2 (0-1) kod Werdera u Bremenu.