Newcastle United dospio na treće mjesto ljestvice. Pobijedili su Manchester United

Ilustracija: Wikimedia Commons

U susretu 29. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United je pred 52.000 gledatelja na St. James Parku pobijedio Manchester United sa 2-0 probivši se na treće mjesto na ljestvici.

“Svrake” su posve zasluženo slavile protiv “Crvenih vragova”. Momčad Eddiea Howea, bila je bolja u svim segmentima igre.

United je izgubio bitku u veznom redu i pokazao je vrlo malo prema naprijed tijekom cijele utakmice.

Domaćin je poveo u 65. minuti golom Joea Willocka, a pobjedu “Svraka” potvrdio je Callum Wilson u 88. minuti.

U nedjelju je odigran i “derbi začelja” u kojem je West Ham pobijedio Southampton sa 1-0 osvojivši važna tri boda u borbi za prvoligaški spas, dok je Southampton ostao na dnu ljestvice.

Pogodak odluke zabio je Nayef Aguerd u 25. minuti utakmice.

Za goste je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret, dok je Mislav Oršić susret pratio s klupe za pričuve.

West Ham je ovom pobjedem pobjegao iz zone ispadanja i sa 19. skočio na 14. mjesto Premiershipa sa 27 bodova. No, ima samo jedan bod više od zone ispadanja.

Southampton je i dalje posljednji sa 23 boda, tri manje od zone spasa.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 72 boda, Manchester City ima 64, dok je Newcastle United sada treći sa 50 bodova koliko ima i ManU na četvrtoj poziciji.

Peti je Tottenham sa 49 bodova, ali i susretom manje.