Neutješni i uplakani Hajdukovi klinci pozdravili brojne navijače, čija pjesma nije stala ni nakon visokog poraza

24.04.2023., Stade de Geneve, Zeneva, Svicarska - Liga prvaka mladih, finale, AZ Alkmaar - HNK Hajduk. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Po prvi put u povijesti AZ Alkmaar je osvojio UEFA Ligu mladih. Pred 9.383 gledatelja na stadionu u Ženevi nizozemski prvak je s uvjerljivih 5:0 (1:0) bio bolji od Hajduka.

Prvi pogodak u mreži Bilih vidjeli smo na koncu prvog dijela kada je iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Vušković siguran bio Addai. Izabranici Marijana Budimira su o povoljnom rezultatskom zaostatku bili do 70. minute, no onda su u devet minuta primili čak tri gola. Dvostruki strijelac je bio Poku, a mrežu je zatresao i Meerdink. Isti igrač je u 87. minuti postavio konačan rezultat dvoboja.

Hajduk je prva hrvatska momčad koja je stigla do odlučujuće utakmice bilo kojeg velikog UEFA-inog klupskog natjecanja, budući da Kup velesajamskih gradova, kojeg je Dinamo osvojio 1967, nije bio pod ingerencijom UEFA-e.

Hajduk je pobijedio Šahtar, Manchester City i slavio u Dortmundu na jedanaesterce prije svoje 3-1 polufinalne pobjede protiv AC Milana pred 7.597 gledatelja u kojoj su dominirali njihovi navijači i koji su se u ponedjeljak vratili u velikom broju i bodrili ih do samoga kraja.

Ipak, ništa nije moglo zaustaviti emocije ovih mladića nakon bolnog i teškog poraza. Fotografije pogledajte na vrhu članka.