NBA: Visoki poraz Golden Statea

epa08254360 Golden State Warriors forward Draymond Green (C) goes to the basket for two points as Los Angeles Lakers forward Anthony Davis (L) defends during the NBA game between the Los Angeles Lakers and the Golden State Warriors at Chase Center in San Francisco, California, USA, 27 February 2020.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

os Angeles Lakers su sinoć s visokih 116-86 u gostima svladali Golden State Warriorse, a hrvatski košarkaš Dragan Bender je zaigrao u prvoj postavi poražene momčadi i u 23 minute na terenu upisao četiri koša (šut iz igre 2/6, trice 0/4) uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Najbolji strijelac i Lakersa, kojima je ovo sedmi poraz, bio je Anthony Davis sa 23 koša, dok je Kyle Kuzma ubacio 18. LeBron James nije igrao. Rookie Eric Paschall je predvodio Golden State s također 23 koša.

Indiana Pacers su kod kuće sa 106-100 nadigrali Portland Trail Blazerse, a Domantas Sabonis je sa 20 koševa i 11 skokova stigao do 45. double-doublea ove sezone.

Portland je sa 28 koševa predvodio CJ Collum, a Mario Hezonja nije ulazio u igru.

Philadelphia 76ers su sa 115-106 kod kuće bili bolji od New York Knicksa, a do pobjede ih je predvodio Tobias Harris koji je utakmicu završio sa 34 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija.

Al Horford je dodao 15 koševa i devet asistencija, a Shake Milton 19 za Sixerse koji imaju omjer pobjeda i poraza na domaćem terenu 28-2, najbolji u NBA. Kod Knicksa, kojima je ovo šesti uzastopni poraz, najbolji je bio Julius Randle sa 30 koševa i deset skokova.

Oklahoma City Thunder su također kod kuće sa 112-108 pobijedili Sacramento Kingse. U trećoj četvrtini Kingsi su imali 19 koševa prednosti, ali su Oklahoma City to uspjeli nadoknaditi i upisati petu pobjedu zaredom i 14. u zadnjih 17 utakmica. Danilo Gallinari je zabio 24 koša, a Shai Gilgeous-Alexander 20 za Oklahomu.