NBA: Odlični Bogdanović, Hezonja i Bender

epa08099157 Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic of Croatia (L) drives on Chicago Bulls center Wendell Carter Jr. (R) during the NBA game between the Utah Jazz and the Chicago Bulls at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 02 January 2020.  EPA/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT

EPA/TANNEN MAURY

Čak trojica hrvatskih košarkaša imali su dvocifren učinak u sinoćnjoj NBA večeri, a najbolji je bio Bojan Bogdanović koji je s 32 koša bio prvo ime Utah Jazza u pobjedi kod Detroit Pistonsa (111-105).

Bogdanović je pogodio 12 od 18 šuteva iz igre, tri od šest trica i svih pet slobodnih bacanja, a imao je i pet skokova i dvije asistencije, te je po 11. put ove sezone otišao preko 30 koševa.

Kod Utaha, koji je skoro prokockao 22 koša prednosti iz prvog poluvremena, istakao se i Donovan Mitchell s 25 ubačaja, dok je domaćine predvodio Christian Wood (30). Ovo je bila peta pobjeda Utaha u nizu, a s omjerom 41-22 nalaze se na četvrtom mjestu Zapada.

Mario Hezona je odigrao najbolju utakmicu za Portland Blazerse, koji su izgubili od Sacramento Kingsa s 123-111. Hezonja je postigao 16 koševa (šut 7-11, trice 2-4), uz tri skoka, asistenciju i osvojenu loptu. C.J. McCollum (19) i Hassan Whiteside (19) predvodili su Portland, koji je izgubio od glavnog konkurenta za mjesto u doigravanje, a Kingse je predvodio Bogdan Bogdanović s 27 koševa.

Golden State Warriorsi su stigli do tek 15. pobjede u sezoni, iznenadili su Philadelphiju s 118-114 i to bez Stephena Currya, koji se razbolio.Dragan Bender je odigrao sjajno za Warriorse, zabio je 10 koševa za 13 minuta igre, bio bez promašaja (4/4 iz igre, 2/2 za tricu), uz tri skoka i asist.

Ante Toni Žižić je za tek 2 minute igre bio bez koša, uz jedan promašeni šut u pobjedi svojih Cleveland Cavaliersa nad Denver Nuggetsima (104-102).