NBA: Bogdanovićevih 20 koševa u pobjedi Utaha

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je jedan od najboljih pojedinaca u sinoćnjoj gostujućoj pobjedi Utah Jazza od 117-87 nad Cleveland Cavaliersima s 20 koševa.

Bogdanović je odigrao 28 minuta, a u tom je vremenu uz šut iz igre 6/10, za trice 4/6 upisao 20 poena uz dva skoka i tri asistencije. Najbolji strijelac Jazza bio je Donovan Mitchell s 27 ubačaja, dok je Jordan Clarkson dodao 21.

Kod Cavaliersa najbolji je bio Cedi Osman koji je utakmicu završio sa 17 koševa, četiri skoka i šest asistencija.

Philadelphia 76ers su prekinuli niz od tri poraza zaredom nakon što su sinoć poslije nakon produžetaka sa 137-134 svladali Miami Heat, a Joel Embiid je za pobjedu svoje momčadi zabio 45 koševa od čega 35 u drugom poluvremenu.

Embiid je gađao i 13 od 13 s linije slobodnih bacanja, uključujući dva 8.9 sekunde prije kraja produžetka, a ukupnom učinku je dodao i 16 skokova, pet ukradenih lopti četiri asistencije. Danny Green je izjednačio rekord momčadi zabivši devet trica, a utakmicu je završio s 29 koševa i deset skokova.

Tyler Herro je bio najbolji strijelac Heata s 34 koša, Duncan Robinson je dodao 26, a Gabe Vincent 24.

Brooklyn Nets su sa 122-116 nadigrali Denver Nuggetse najviše zahvaljujući Kevinu Durantu koji je za pobjedu svoje momčadi kod kuće upisao 34 koša, 13 asistencija i devet skokova. Brooklyn je u utakmici zaostajao čak 18 koševa, ali je nešto manje od dvije minute prije kraja došao na 113-113 i na kraju preokrenuo rezultat u svoju korist. Caris LeVert je dodao 20 koševa za Brooklyn, a Bruce Brown 16.

Za Denver je Nikola Jokić ubacio 23 koša, uz 11 asistencija, osam skokova i sedam ukradenih lopti. Will Barton je zabio šest trica za ukupni učinak od 22 koša za Denver.

Los Angeles Lakers su u gostima sa 117-100 svladali Houston Rocketse, a LeBron James je zabio 26 koševa, od čega 22 u prvom poluvremenu. Jamesa su slijedili Anthony Davis s 19 koševa, deset skokova i pet blokova.

Kod Houstona Christian Wood je ubacio 18 koševa uz osam skokova, dok je James Harden dodao 16 koševa, sedam skokova i šest asistencija.

San Antonio Spurs su u gostima sa 112-102 bili bolji od Oklahoma City Thundera, a do pobjede ih je predvodio Lonnie Walker IV s 24 koša.

Keldon Johnson je ubacio 18 koševa za Spurse, a Patty Mills 17. LaMarcus Aldridge je dodao 13 koševa, deset skokova i šest asistencija. Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Shai Gilgeous-Alexander je predvodio Thunder s 20 poena.

Indiana Pacers su u San Franciscu pobijedili domaće Golden State Warriorse sa 104-95. Myles Turner je s 22 koša predvodio pet igrača Pacersa s dvoznamenkastim učinkom, a slijedili su ga Arvidas Sabonis s 18 ubačaja, Aaron Holiday sa 16, Malcolm Brogdon s 13 i Edmond Sumner s 12.

Andrew Wiggins je bio najbolji kod Golden Statea s 22 ubačaja, dok je Stephen Curry doda 20, a Kelly Oubre Jr. 17.