NBA: Bogdanović odličan, još jedan double-double Darija Šarića

epa07249776 Chicago Bulls forward Lauri Markkanen of Finland (C) shoots on Minnesota Timberwolves center Gorgui Dieng of Senegal (L) and Minnesota Timberwolves forward Dario Saric of Croatia (R) during the NBA basketball game between the Minnesota Timberwolves and the Chicago Bulls at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 26 December 2018.  EPA/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT

epa

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć odigrao odlično u pobjedi svojih Utah Jazza koji su kod kuće sa 126-112 svladali Memphis Grizzliese, a Dario Šarić je stigao do još jednog double-doubela ove sezone u porazu svojih Phoenix Sunsa.

Bogdanović je u pobjedi Utah Jazza, tek drugoj u zadnjih sedam utakmica, sudjelovao sa 19 koševa (šut iz igre 5/13, trice 2/6), šest skokova i dvije asistencije u 32 minute na terenu.
Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac domaće momčadi sa 22 koša. Jaren Jackson Jr. bio je najbolji u redovima Memphisa sa 26 ubačaja.

Phoenix Suns su sinoć poraženi u gostima, bolji sa 115-109 od njih su bili Houston Rocketsi, a Dario Šarić je upisao svoj peti double-double ove sezone sa 13 koševa (šut iz igre 5/13, trice 2/6), šest skokova i dvije asistencije. Poražene Sunse je predvodio Devin Booker sa 35 ubačaja.

James Harden je za pobjedu svoje momčadi zabio 34 koša, a Russell Westbrook je dodao 24 koša, 14 skokova i 11 asistencija.

Cleveland Cavaliers su poraženi s visokih 94-141 od Philadelphia 76ersa, a Ante Žižić je odigrao 12 minuta i u tom je vremenu zabio pet koševa (šut iz igre 2/3) i dodao tome četiri skoka i jednu ukradenu loptu.  Ben Simmons je zabio ukupno 34 koša, od čega 26 u prvom poluvremenu, dok je kod Clevelanda najbolji bio Darius Garland sa 17 poena.

Indiana Pacers su sa 104-103 bili bolji od New York Knicksa kojima je ovo deveti poraz zaredom.  Najbolji pojedinac Indiane bio je T.J. Warren sa 25 pogodaka, a New Yorka Marcus Morris sa 25.

Dallas Mavericks su također s visokih 130-84 razbili New Orleans Pelicanse, a Luka Dončić je pobjedi pridonio sa 26 koševa, devet asistencija i šest skokova. JJ Redick je predvodio Pelicanse sa 15 ubačaja.