NASTAVLJA SE LOŠA FORMA FARMACEUTA Dabro zabio za slavlje Varaždina u Koprivnici

06.04.2024., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 29. kolo, NK Slaven Belupo - NK Varazdin. Marko Vukcevic, Tomislav Strkalj Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

Zgoditkom Marka Dabre u 52. minuti Varaždin je u 29. kolu SuperSport HNL-a na stadionu Ivan Kušek Apaš pobijedio Slaven Belupo rezultatom 0:1 (0:0). Bilo je to njihovo prvo slavlje u Koprivnici. S druge strane Faramceuti su upisali šesti uzastopni poraz te su u posljednjih osam utakmica osvojili samo bod i to protiv Istre 1961 pa je pozicija trenera Roya Ferenčina dovedena u pitanje.

Izabranici Nikole Šafarića su pak zabilježili sedmu pobjedu u sezoni kojom su se učvrstili na sedmom mjestu ljestvice dok je Slaven 16. porazom ostao na pretposljednjoj poziciji. U idućem kolu Farmaceuti gostuju kod fenjeraša Rudeša dok će Varaždin na domaćem terenu odmjeriti snage s Lokomotivom.

Prvu šansu na susretu čekali smo devet minuta, a onda je Šakota iz auta brzo proigrao Štrkalja koji je s desetak metara iskosa iz okreta dobro šutirao, a Zelenika je paradom odbio loptu u korner.

Štrkalj je u prilici i 22. kada ga je dodavanjem s lijeve strane pronašao Jelić, no njegov udarac s vrha peterca vratar Varaždina odbija nogom.

U 28. minuti su u dobroj situaciji bili i gosti i to preko kapetana Postonjskog koji je s desetak metara nakon odbijene lopte pucao malo pored stative.

Sudačka nadoknada prvog dijela ponudila je novu šansu za Varaždina. Nakon ubačaja Boršića s lijeve strane glavom je pucao Mitrovski, a Sušak je paradom upisao obranu.

Varaždin do gola dolazi u 52. minuti. Pllana je pod pritiskom Šege napravio pogrešku te je dodao loptu Lusavcu, a on je odmah pronašao Dabru koji je odličnim udarcem s ruba šesnaesterca zakucao loptu pod gredu za svoj drugi ovosezonski pogodak.

Do konca susreta nije bilo većih uzbuđenja pa su gosti mirno sačuvali stečenu prednost koja im je donijela pobjedu u okršaju sa susjedima.

Kolo će biti zaključeno sutra kada od 17 sati na Maksimiru počinje duel Dinama i Istre 1961 dok je termin u 19:30 rezerviran za Jadranski derbi Rijeke i Hajduka na Rujevici.