Napadač Boltona Dion Charles zabio najčudniji gol sezone, uklizavanjem s centra lobao vratara

Bolton Wanderers v Ipswich Town - Sky Bet League One Dion Charles of Bolton Wanderers tussles with Lee Evans of Ipswich Town during the Sky Bet League 1 match between Bolton Wanderers and Ipswich Town at the Reebok Stadium, Bolton on Saturday 15th January 2022. Bolton Greater Manchester United, ManU Kingdom PUBLICATIONxNOTxINxFRA Copyright: xMIxNewsx originalFilename:fletcher-boltonwa220115_npAS2.jpg

MI News

Nogometaši engleskog trećeligaša Boltona sezonu su završili na devetom mjestu s 73 boda, deset manje Wycombea na šestoj poziciji, zadnjoj koja je vodila za doigravanje u Championship. U posljednjem su kolu u subotu na svom stadionu pred 16.886 gledatelja s 4-2 pobijedili Fleetwood koji je zahvaljujući boljoj gol-razlici s 40 bodova, kao i Gillingham, ostao prvi iznad zone ispadanja.

Utakmicu je obilježio nevjerojatan, posve slučajan, pogodak Diona Charlesa u 86. minuti za 3-2. Charles je na pet-šest metara od centra, unutar suparničke polovice terena, uklizao na loptu, toliko jako i precizno da je preletjela vratara i završila u mreži! To mu je bio drugi gol, zabio je i u 37. minuti za 1-1 a ukupno je ove sezone zabio osam golova i asistirao za još tri pogotka. Charles je 26-godišnji napadač s osam nastupa za reprezentaciju Sjeverne Irske. U karijeri nikad nije igrao iznad League 1, treće engleske lige.