Nakon ‘sedmice’ Salzburgu, Bayern remizirao s Hoffenheimom

epa09819173 Hoffenheim's Christoph Baumgartner celebrates after scoring the opening goal during the German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and FC Bayern Munich in Sinsheim, Germany, 12 March 2022.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

Nogometaši Bayerna iz Münchena odigrali su na gostujućem terenu neriješeno 1-1 protiv Hoffenheima u utakmici 26. kola Bundeslige.

Četiri dana nakon demoliranja Salzburga (7-1) u Ligi prvaka, Bavarci nisu nastavili u istom stilu, te su ubilježili drugi uzastopni remi u Bundesligi. Domaćini su poveli preko Christopha Baumgartnera (32), a Robert Lewandowski je odgovorio u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

Branitelj naslova imao je velike šanse za vodstvo u drugom poluvremenu, ali i remi duguje svom vrataru Manuelu Neueru, autoru odlučujućih obrana, među kojima je i najveća ona iz 79. minute, kada je obranio udarac Andreja Kramarića.

Kramarić je igrao sve do 93. minute, a Josip Stanišić ostao na klupi Bayerna.

Klub iz Muenchena je prvi na ljestvici sa 60 bodova, 10 bodova više, ali i dvije utakmice više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Hoffenheim je peti na ljestvici s 44 boda.

Union Berlin je kod kuće odigrao 1-1 protiv Stuttgarta.  Union je poveo u 41. minuti golom Taiva Avonjija, a bod Stuttgartu osigurao je Saša Kalajdžić golom u 90. minuti i to na asistenciju Borne Sose.

Berlinska momčad nalazi se na sedmom mjestu s 38 bodova, a Stuttgart ima 23 boda na 16. mjestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi.

Nogometaši Freiburga su na svom terenu pobijedili Wolfsburg rezultatom 3-2. Freiburg je poveo s 2-0 golovima Vincenza Griffa u sedmoj i 44. minuti, a Wolfsburg je izjednačio golovima Maxa Cruzea u 52. i Maximiliana Arnolda u 84. minuti. Pobjedu domaćima donio je Niko Shloterbek golom u 87. minuti. Freiburg ima 12 pobjeda i 44 boda na četvrtom mjestu na tablici, a Wolfsburg je nakon 13. poraza 12. na ljestvici s 31 bodom.

Utakmica između Augsburga i Mainza je odgođena, a večeras igraju Borussia Monchengladbach – Hertha BSC.