Na Kosovu bijesni zbog sramotnih scena: “Te stvari su neprihvatljive u 2023. godini!”

epa10857003 Kosovo team leaves the pitch as the main referee Willy Delajod (not pictured), from France, temporarily interrupts the UEFA Euro 2024 group I qualifying soccer match between Romania and Kosovo held at National Arena Stadium in Bucharest, Romania, 12 September 2023, due to the Romanian supporters behavior .  EPA/Robert Ghement

EPA/Robert Ghement

Kosovski nogometaši i javnost razočarani su nakon događanja u Rumunjskoj tijekom utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo koja je odigrana u utorak.

Utakmica Rumunjske i Kosova prekinuta je u ranoj fazi zbog divljanja domaćih navijača. Rumunji su pjevali “Srbija, Srbija”, “Kosovo je Srbija”, bacali pirotehnička sredstva i istakli transparent na kojem piše “Kosovo je Srbija”.

Kada je to sudac vidio, odmah je prekinuo utakmicu. Prekid je trajao oko 50 minuta, a igrači su ponovo morali na zagrijavanje i nastavilo se pri rezultatu 0:0. Do kraja utakmice Rumunji su postigli dva gola i riješili utakmicu u svoju korist te tako ostavili Kosovo bez šansi za plasman na Europsko prvenstvo.

Uslijedio je žestok pritisak kosovske javnosti koja je bijesna i na UEFA-u, i na to što se događalo u Bukureštu.

“Te stvari su neprihvatljive u 2023. godini. Uvrijedili su našu državu, držali su nas unutra zatvorene 40 minuta. Nismo se trebali vraćati nakon toga. Izgubili smo članove obitelji za ovu državu i ovo je veliko nepoštovanje od Rumunjske”, rekao je jedan od najboljih kosovskih nogometaša Mergim Vojvoda.

Javnost u Kosovu poziva Nogometni savez Kosova da žestoko reagira i obrati se UEFA-i zbog ovih scena u Rumunjskoj. Što će se dogoditi, ostaje vidjeti, ali Rumunje gotovo sigurno čeka kazna.