MONTY PYTHON HNL Lopatama ravnali golove! Gorica – Hajduk kasnili 10 minuta

Josip Regovic/PIXSELL

Hajduk se bori za naslov, a gostovanje u Gorici kasni 10 minuta jer golovi nisu iste visine (?!) pa ih se ravna lopatanjem, kopanjem i(li) nasipavanjem pijeska

Mili naš i dragi HNL. Svako kolo neko novo ‘veselje’. Ovaj put u Turopolju, na utakmici GoricaHajduk. Splićani se bore za titulu koju čekaju od 2005., a u 26. kolu im gostovanje kasni 10 minuta zato što – golovi nisu iste visine!

Pa smo gledali scene iz ‘Monty Pythona‘. Lopatama se na jednom golu nasipavao, a na drugom kopao pijesak!

TV reporter istaknuo je kako je problem da (ni jedan od dva gola nije visok propisanih 244 centimetra?!) bio uočen sat i pol prije zakazanog početka utakmice, a u rješavanje apsurdne situacije krenulo tek 10 minuta prije nego što je utakmica trebala početi.

Okay, kiša sigurno nije pomogla u cijeloj priči, ali teren u Gorici u nastavku sezone postao je stalni problem.

Rijeka je jednom igrala na zaleđenoj podlozi, drugi put na blatnjaku umjesto travnjaku, a Hajduk je sad skoro igrao utakmicu u kojoj su grede visoke, onako… ‘Odokativno’ oko 2 metra i 40.

Komentar? Čemu, situacija komentira sama sebe. A i fotografije dovoljno govore. Samo da se ova sezona nekako regularno i koliko-toliko mirno privede kraju.

Inače, Hajduk je već na poluvremenu vodio 3-0 i time napravio tri velika koraka prema tome da na prvom mjestu pretekne Rijeku, barem do sutra kad Riječani kod kuće igraju s Osijekom.