Monaco Nike Kovača upisao petu uzastopnu pobjedu

epa08961256 AS Monaco's Croatian head coach Niko Kovac gestures during the French Ligue 1 soccer match AS Monaco vs Olympique Marseille, at Stade Louis II, in Monaco, 23 January 2021.  EPA/SEBASTIEN NOGIER

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Petu uzastopnu pobjdu ostvarili su nogometaši Monaca, na čijoj klupi sjedi bivši hrvatski izbornika Niko Kovač. Monaco je u nedjelju na gostovanju slavio protiv Nantesa 2:1 u 22. kolu francuskog prvenstva.

Golove za momčad iz Kneževine zabili su Guillermo Maripan (45) i Kevin Volland (60), dok je strijelac za Nantes, koji je od 74. minute igrao bez isključenog Nicolasa Paliosa, bio Renaud Emond u 83. minuti.

Monaco je ostao na četvrtom mjestu sa 42 boda, šest manje od vodećeg Lillea koji je preuzeo vodstvo na ljestvici nakon pobjede protiv Dijona sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Yusuf Yazici u 29. minuti. Nogometaši Lorienta priredili su iznaneđenje pobijedivši u susretu 22. kola francuskog prvenstva PSG s 3:2. Bio je to prvi poraz PSG-a nakon što je funkciju trenera preuzeo Mauricio Pochettino.

Angers je s 3:1 pobijedio Nimes. Metz je u golijadi na gostovanju porazio Brest sa 4:2, dok je Reim pobijedio Strasbourg s 1:0. Istim rezultatom St. Etienne u gostima je pobijedio Nicu.