Mišić: “Spasio nas je Zagorac kad je obranio penal. Tko zna što bi bilo da smo primili taj gol”

30.11.2023., Astana, Kazahstan - Astana Arena utakmica UEFA Konferencijska liga, skupina C, 5. kolo, Astana - GNK Dinamo.  Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo je u 5. kolu skupine C Konferencijske lige pobijedio Astanu u gostima 2:0 i napravio ogroman korak prema prolasku skupine. Dinamo je slavio golovima Vidovića u 48. i Kaneka u 79. minuti i za proljeće u Europi treba još pobjeda u zadnjem kolu 14. prosinca protiv Ballkanija na Maksimiru.

Utakmicu je komentirao Josip Mišić.

“Prvo poluvrijeme bilo je dosta teško. Spasio nas je Zagorac koji je obranio penal, tko zna što bi bilo da smo primili taj gol. Oni bi se vjerojatno zatvorili i onda bi bilo puno teže. Drugo smo igrali baš dobro, nisu nam došli do gola. Ostvarili smo ono po što smo došli, favoriti smo protiv Ballkanija i to ćemo pokazati”, rekao je nakon utakmice Mišić i dodao:

“Igrali smo dosta visoko s dva beka. Oni su imali dvojicu napadača jakih na lopti i u duelu. Tako su dosta lako dolazili u šanse. Trebali smo malo pametnije igrati. Petković? On zadrži loptu i ekipa se odmori. S njim smo puno bolji.

Na poluvremenu je plan bio da više držimo loptu, da ih umaramo i da puno trče za loptom i u tome smo uspjeli. Crveni karton nam je olakšao posao, drugi gol je sve riješio. Sad imamo dug put kući, moramo se dobro odmoriti za Koprivnicu gdje je uvijek teško igrati. Slaven ove sezone igra jako dobro i morat ćemo se namučiti da tamo pobijedimo”.