UŽIVO: Gotova je utakmica! Dinamo je slavio u Kazahstanu!

30.11.2023., Astana, Kazahstan - Astana Arena utakmica UEFA Konferencijska liga, skupina C, 5. kolo, Astana - GNK Dinamo. Danijel Zagorac  Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama od 16:30 u Kazahstanu igraju protiv Astane u sklopu petog kola Konferencijske lige. Dinamo je trenutno posljednja momčad skupine C s tri boda. Po jedan više imaju Ballkani i Astana, a na vrhu je Viktoria Plzen s maksimalnih 12 bodova.

U slučaju Dinamove pobjede, ‘Modri’ bi sami odlučivali o svojoj sudbini tako da u zadnjem kolu na Maksimiru pobijedi Ballkani.

Glavni sudac bit će Škot John Beaton. Njegovi pomoćnici bit će Daniel McFarlane i Alan Mulvanny, dok će četvrti sudac biti Matthew MacDermid. U VAR sobi nalazit će se Andrew Dallas (VAR) i Steven McLean (AVAR).

Početne postave:

Astana (3-4-3): Čondrić – Harojan, Maročkin, Tomašević – Hovhanisjan, Kuat, Jovančić, Vorogovskij – Ourega, Darboe, Astanov

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac – Moharrami, Ristovski, Perić, Ljubičić – Mišić – Kaneko, Bulat, Baturina, Vidović – Petković

Tijek susreta:

90’+4 Gotova je utakmica!

90′ Igrat će se četiri minute nadoknade.

86′ Rukavina je zamijeni Vidovića

84′ Odlična kontra Dinama, Petković je odigrao desno za Moharramija kojemu se put prema golu otvorio nakon što se okliznuo igrač Astane, ali je Iranac pogodio gredu.

79′ Dinamo vodi 2:0! Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbila do Kaneka koji ju je sjajnim udarcem zakucao u prve rašlje.

78′ Ulaze Halilović i Perković, a izašli su Ristovski i Baturina.

76′ Moharrami je odlično ubacio na peterac, Petković je bio sam, ali je glavom pucao pokraj gola.

75′ Harojan je dobio žuti karton.

75′ Šutalo ulazi umjesto Perića.

73′ Jovančić je srušio Moharramija u kontri i dobio drugi žuti karton.

72′ Perić je dobio žuti karton. Napravio je prekršaj na 25 metara od gola

63′ Izašli su Darboe i Astanov, a ušli su Ajmbetov i Tomasov.

63′ Odlična kombinacija Kaneka, Petkovića i Vidovića nakon čega se Vidović oslobodio za udarac i onda pucao iznad gola.

59′ Jovančić je dobio žuti karton.

50′ Pokušao je sada Petkovića, ali sjajno je obranio Čondrić. Udarac Kaneka odlazi pored gola

48′ Dinamo je poveo! Sučić je započeo akciju – s centra je vukao i onda s ruba šesnaesterac dobro pucao. Ćondrić je obranio, ali stoper je loše reagirao. Lopta dolazi do Gabrijela Vidovića koji pogađa za vodstvo ‘Modrih’

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+5 Završeno je prvo poluvrijeme u Kazahstanu. Mreže miruju

45′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

45′ Kaneko je dobro proigrao Bulata koji je na ulasku u šesnaesterac imao jako dobru situaciju, ali je pucao visoko preko gola.

42′ Ljubičić je katastrofalno reagirao i dopustio Darboeu da uđe u šesnaesterac, ali na sreću po Dinamo pucao je jako loše.

39′ Kaneko se sjurio u šesnaesterac pa pucao desnom nogom. Pogodio je vanjski dio mreže

38‘ Kuat je dobio žuti karton.

30′ Zbog ozljede je izašao Ourega, umjesto njega ulazi Lončar

21′ Vorogovskij je dobio odličnu loptu s desnoga krila, bio je leđima okrenut prema golu, ali se dobro snašao. Pucao je, ali pokraj gola.

19′ Ristovski je dodao loptu u noge Vorogovskiju, ali Vorogovskij puca pokraj gola.

18′ Baturina je pucao s 25 metara, lopta je pogodila jednog igrača u bloku i skoro prevarila Čondrića. On brani, ali lopta odlazi malo pokraj gola. Dinamo izvodi skraćeni korner, odlična akcija, ali Baturina puca pokraj gola.

17′ Prilika za Dinamo! Moharrami je poslao oštar centaršut na peterac, Petković je potpuno sam, ali kao da ga je lopta iznenadila i više mu se odbila od glave nego što je pucao. Otišlo je to iznad gola

12′ Penal je izveo Darboe, ali Zagorac brani!

10′ Kazneni udarac za Astanu! Mišić je srušio Astanova u šesnaestercu.

6′ Odlična prilika Dinama. Kaneko je dugo vukao po lijevoj strani i ušao u sredinu, ostavio za Baturinu koji s ruba šesnaesterca puca ravno u Čondrića

1′ Počela je utakmica u Kazahstanu