Mierez u maglovitom Gradskom vrtu srušio Dinamo

29.10.2022., Osijek - Gradski vrt, 15. kolo SuperSport NL: Osijek Dinamo Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

Nakon što je Osijek u 15. kolu u Gradskom vrtu pogotkom Miereza u 85. minuti svladao Dinamo u SuperSport HNL-u više nema neporaženih momčadi. Dvoboj u gradu na Dravi je odigran u uvjetima na rubu regularnosti obzirom da je gusta magla znatno smanjila vidljivost.

Bijelo-plavi su se tako nakon poraza u Varaždinu pod vodstvom trenera Renea Pomsa vratili pobjedama te su zaostatak za vodećim Plavima smanjili na osam bodova uz odigranu utakmicu više. Između njih se smjestio i Hajduk.

Izabranici Ante Čačića su pak vezali dva poraza. Prvo su ih na Maksimiru u Ligi prvaka pobijedili Rossoneri, a sad su pokleknuli i u domaćem prvenstvu gdje su dosad uz 11 pobjeda zabilježili neriješene ishode kod Varaždina i Hajduka.

Domaćini su dobro otvorili susret pa smo u uvodnim minutama vidjela dva uzastopna ubačaja iz kornera Caktaša koje je obrana Plavih uspjela neutralizirati, a potom je u 3. minuti udarcem iz daljine loptu pored stative poslao Kleinheisler.

Dinamo uzvraća u 5. minuti kada je Drmić nakon pogreške Gržana ukrao loptu na sredini terena nakon čega je u situaciju 1 na 1 izbacio Baturinu, no Ivušić je pročitao njegovu namjeru te je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Mierez je u 19. minuti odnio loptu ispred Ristovskog nakon čega je uposlio Leovca, a njegov pokušaj sa 18 metara odlazi pokraj vratnice.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka za udarac s desetak metara iskosa izborio se Ivanušec, ali i njemu je nedostajalo više preciznosti.

Nakon proboja po lijevoj strani Leovac je u 37. minuti na drugoj stativi asistirao za Caktaša, a njegov udarac odlazi malo pokraj stative. Tom prigodom se poslužio i rukom pa je sudac Strukan označio prekršaj u napadu.

Dvije minute kasnije s ruba kaznenog prostora iskosa nakon proigravanja Belje suprotni kut je gađao Kleinheisler, a lopta je prohujala pokraj stative.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je najbolju priliku za domaćina da dođe u vodstvo. Nakon ubačaja Caktaša s desne strane s ruba kaznenog prostora pucao je Beljo koji pogađa stativu, lopta se potom odbija do Gržana čiji pokušaj s pet metara fantastično brani Livaković.

Početkom drugog poluvremena Ante Čačić je na travnjak poslao Ademija i Petkovića, a u svlačionici su ostali Baturina i Štefulj.

Zbog guste magle vidljivost je bila znatno otežana, a VAR sustav od početka drugog poluvremena djelomično nije bio u funkciji.

Već u 47. minuti Nejašmić se na rubu kaznenog prostora izborio za posjed, a potom je uslijedio udarac Miereza kojeg Livaković sigurno brani.

U 56. minuti Mierez je proigrao Belju za novu dobru intervenciju vratara Dinama. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka uzvraća Ivušić koji brani pokušaj Ivanušeca.

Novi opasan napad Osijeka uslijedio je u 67. minuti kada se Kleinheisler izborio za udarac s desetak metara iskosa, no Livaković još jednom sigurno brani.

Dinamo je pritisnuo suparnika u 77. minuti, a na koncu je akcija završila udarcem Bočkaja s dvadesetak metara koji od bloka odlazi pokraj okvira gola.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka odličnu šansu je imao Beljo koji je izbjegao zaleđe, no u posljednji trenutak ispred njega je stigao reagirati Bočkaj te otkloniti opasnost.

Osijek do gola ipak dolazi u 85. minuti kada je nakon jednog dugačkog proigravanja Mierez prihvatio loptu pored Theophilea, a onda je s ruba kaznenog prostora poslao loptu pokraj Livakovića.

Samo dvije minute kasnije gosti su bili u prilici da dođu do izjednačenja, no udarce Petkovića i Mišića zaustavlja blok domaćih igrača. U 88. minuti je solo prodor Emrelija završio udarcem malo pokraj gola Osijeka.

Sudačka nadoknada je ponudila dvije šanse za Petkovića. Prvo njegov udarac glavom brani Ivušić, a potom je nakon ubačaja iz kornera loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Osijek je mrežu Livakovića zatresao i u 95. minuti preko Mancea i nakon asistencije Kleinhesilera, ali pogodak zbog zaleđa nije bio priznat.

Petnaesto kolo bit će zaključeno sutra kada se od 15 sati u Kranjčevićevoj sastaju Lokomotive i Hajduk dok sraz Gorice i Slaven Belupa počinje u 17:30.