Marin Čilić vratio se tenisu nakon godinu dana stanke

25.11.2022., Malaga - Jose Maria Martin Carpena Arena. Davis Cup by Rakuten. Polufinale, Alex de Minaur - Marin Cilic .  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Marin Čilić vratio se tenisu nakon godinu dana stanke, no otvorio je novu sezonu porazom od Nijemca Jan-Lennarda Struffa 3:6, 7:6 (4) i 7:6 (7) nakon više od tri sata igre na turniru u Hong Kongu i čak devet propuštenih meč-lopti!

Čilić je krenuo odlično, osvojio je prvi set i u drugom dvostrukim “breakom” došao do vodstva 5:2 i servisa za meč. No onda je kod prednosti 5:3 propustio 15:30, a na 5:4 i prednost 40:15, kao i još tri prednosti, ukupno pet meč-lopti. Kod 5:5 je imao 15:30, a u 13. igri drugog seta i “mini-break”, no sve to nije bilo dovoljno i krenulo se u treći set.

U odlučujućoj dionici Struff je prvi došao do “breaka”, no Marin se nije predao i izjednačio je na 3:3. Kod Čilićeva vodstva 6:5 uslijedila je nova drama, hrvatski je tenisač na suparnikov servis imao tri meč-lopte, no nije ih iskoristio i odluka je pala u novom “tie-breaku”.

U njemu je Čilić poveo s 5-3, Struff je izjednačio i imao meč-lpptu, Marin se izvukao asom i došao do svoje devet meč-lopte, no promašuje ključan forehand. Struff mu nije dao novu priliku i nanio je Marinu poraz, javljaju mediji.