Lucija Ćirić-Bagarić osvojila naslov pobjednice na ITF turniru u Danskoj

19.07.2020., Zagreb - Oleande terasa Hotela Esplanade. Svecana proslava igracica na celu sa Anom Konjuh, strucnog stozera, prijatelja i obitelji nakon obrane naslova ekipnih prvakinja Hrvatske.rTenisacice HTK Zagreb pobijedile su u danasnjem uzbudljivom  finalu ekipnog prvenstva Hrvatske ekipu zagrebackog Top Spina zahvaljujuci boljoj set-razlici (7-6), jer je rezultat u mecevima bio 3-3. Lucija Ciric Bagaric. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska tenisačica, 19-godišnja Lucija Ćirić-Bagarić osvojila je naslov pobjednice na ITF turniru u danskom Kogeu nagradnog fonda 25,000 dolara, ona je u finalu svladala Belgijanku Hanne Vandewinkel sa 6-3, 7-5.

Za Ćirić-Bagarić, do ovog turnira 420. igračicu svijeta, ovo je prvi osvojeni turnir kategorije ITF25, a stigao je tjedan dana nakon što je u estonskom Parnuu igrala finale.

“Ovo je najveći uspjeh moje seniorske karijere i sretna sam što se trud i rad na pripremama za ovu ljetnu sezonu vidi i na terenu. Osjećam se odlično i uživam u igri, što se vidi i po rezultatima. Ova pobjeda je baš ono što mi je trebalo, kao potvrda da idemo u dobrom smjeru. Nastavljam istim, jakom tempom dalje i dat ću sve od sebe da se ovaj niz nastavi” rekla je Lucija Ćirić-Bagarić koja će sljedećeg tjedna igrati na turniru kategorije ITF25 u Osijeku.