Lokomotiva u drugom poluvremenu slomila otpor Rudeša

09.03.2024. Zagreb - Utakmica 26. kola HNL-a  Lokomotiva - Rudes Photo: Josip Regovic/PIXSELL

Josip Regovic/Pixsell

Lokomotiva je uspješno nastavila borbu za mjesta koja sljedeće sezone vode u Europu. Momčad s Kajzerice je u 26. kolu SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj nadvisila gradskog suparnika Rudeš rezultatom 3:0 (0:0). Otpor gostiju je srušen u drugom dijelu kada je mrežu Markovića prvo načeo Mateo Marić, a potom se dva puta u strijelce upisao Marin Šotiček.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali osmu pobjedu u sezoni kojom su se uz odigranu utakmicu više izjednačili s Osijekom na četvrtom mjestu ljestvice. Momčad koju vodi Davor Mladina je pak zabilježila 21. poraz te je zakucana na dno ljestvice. U sljedećem kolu Lokomotiva će gostovati na Poljudu kod Hajduka dok će Rudeš na domaćem terenu odmjeriti snage s Dinamom.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 57. minuti kada je Mudražija ubacio iz kornera, a na drugoj stativi je sam ostao Marić te je udarcem glavom sa šest metara pogodio donji desni kut za svoj ovosezonski HNL prvijenac.

Deset minuta kasnije Mudražija je sam zatresao mrežu Rudeša, no pogodak zbog prethodne opasne igre asistenta Šotičeka nije priznat.

Gosti su vodstvo povisili u 71. minuti kada su po lijevoj strani kombinirali Čop i Mudražija da bi nakon povratnog dodavanja iz peterca poentirao Šotiček.

Isti igrač je u 79. minuti drugim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat. Ovaj put je nakon dubinskog proigravanja pobjegao po desnoj strani, driblingom je nadmudrio Mrčelu te je snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu pod prečku. Mladi hrvatski reprezentativac je tako došao do brojke od šest zgoditaka u aktualnoj sezoni.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada počinje duel Gorice i Hajduka.