Liverpool – Tottenham 2-2, dva gola u nadoknadi

epa06282508 Tottenham's Harry Kane celebrates after scoring the 1-0 lead during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Liverpool FC at Wembley in London, Britain, 22 October 2017.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services.
Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

U derbiju 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Tottenham su odigrali 2-2 uz dva postignuta gola u sudačkoj nadoknadi.

Bila je to utakmica u kojoj je Liverpool vodio 1-0 i 2-1, no Tottenham je iščupao bod golom Harryja Kanea iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Kane je sedam minuta prije toga promašio jedanaesterac kod rezultata 1-1.

Liverpool je poveo već nakon dvije minute utakmice golom Mohameda Salaha kojem je to bio 20. pogodak u 25. ligaškom nastupu za Liverpool i niti jedan igrač ‘redsa’ nije brže stigao do 20 pogodaka u Premiershipu. Egipatski napadač je iskoristio pogrešku Erica Diera koji je vraća loptu Hugu Llorisu, presjekao je dodavanje i zabio za 1-0.

Izjednačio je Victor Wanyama u 80. minuti fantastičnim udarcem sa 25 metara. U 87. minuti gosti su mogli do vodstva, no Kane nije iskoristio najstrožu kaznu. Sukrivac za jedanaesterac je bio Dejan Lovren koji je promašio loptu, a Kane iskoristio ‘poklon’ te krenuo sam prema Lorisu Kariusu koji ga je oborio. Njemački vratar je ispravio pogrešku obranivši Kaneov udarac koji je pucao po sredini gola.

Kazna je stigla u prvoj minuti nadoknade kada je sjajni Salah ispremiješao suparničku obranu i zabio za 2-1. Kada se već činilo da će Liverpool upisati pobjedu, sudac Jonathan Moss je dosudio dvojbeni kazneni udarac. Moss je vidio prekršaj Virgila van Dijka nad Erikom Lamelom. Jedanaesterac je ponovo pucao Kane i pogodio. Bio je to njegov stoti pogodak u Premiershipu i samo je Alan Shearer brže stigao do ‘stotke’ u elitnom razredu engleskog nogometa. Sheareru su trebala 124 nastupa, dok je Kane zabio 100 golova u 141. susretu.

U derbiju iz donjeg doma ljestvice Crystal Palace i Newcaastle United su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 22. minuti preko Mohameda Diamea kojem je to bio peti pogodak u dresu ‘svraka’, a svih pet je zabio na gostovanjima. Izjednačio je Luka Milivojević iz jedanaesterca u 55. minuti.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Watford i Chelsea.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 69 bodova, Manchester United na drugom mjestu ima 56 bodova, a Liverpool ja trećoj poziciji ima 51 bod. Slijede Chelsea (50), Tottenham (49) i Arsenal (45).

REZULTATI
Liverpool - Tottenham             2-2 (Salah 3, 90+1 / Wanyama 80, Kane 90+4-11m)
Crystal Palace - Newcastle United 1-1 (Milivojević 55-11m / Diame 22)

U subotu:
Burnley - Manchester City         1-1 (Gudmundsson 82 / Danilo 22)
Manchester United - Huddersfield  2-0 (Lukaku 55, Sanchez 68)
Leicester City - Swansea          1-1 (Vardy 17 / Fernandez 53)
Bournemouth - Stoke               2-1 (King 70, Mousset 79 / Shaqiri 5)
WBA - Southampton                 2-3 (Hegazy 4, Rondon 72 / Lemina 40, Stephens 43, Ward-Prowse 55)
Brighton - West Ham               3-1 (Murray 8) Izquierdo 59, Gross 75 / Hernandez 30)
Arsenal - Everton                 5-1 (Ramsey 6, 19, 74, Koscielny 14, Aubameyang 37 / Calvert-Lewin 64)