LIGA PRVAKA Šestica Arsenala, luda utakmica u Barceloni s hat-trickom Messija

EPA/Quique Garcia

U srijedu je zaključeno treće kolo Lige prvaka. U večerašnjim smo utakmicama gledali veliki dvoboj Barcelone i Manchester Cityja na Nou Campu, a vidjeli smo i visoke pobjede Arsenala i Bayern Münchena.

U skupini A PSG je sa 3:0 slavio nad Baselom. Poveli su u 40. minuti preko Angela di Marije na dodavanje Edinsona Cavanija. Na 2:0 povisio je Luca Moura. Konačnih 3:0 postavlja Cavani sa bijele točke u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Arsenal je sa čak 6:,0 slavio kod kuće protiv Ludogoreca. Mesut Özil postigao je hat-trick (56′, 83′, 87′), a po jedan pogodak dodali su Alexis Sanchez, Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain.

Arsenal je vodeći na tablici sa 7 bodova, koliko ima i drugi PSG. Slijede basel i Ludogorec sa po jdnim bodom.

U skupini B Napoli je kod kuće poražen od Bešiktaša sa 2:3. Gosti su došli u vodstvo u 12. minuti preko Adriana. Napoli je izjednačio u 30. preko Mertensa. Drugi puta Bešiktaš dolazi u vodstvo u 38. minuti preko Aboubakara. Napoli je imao veliku priliku izjednačiti u 50. minuti, ali udarac s bijele točke Insignea brani turski vratar. Ipak, 19 minuta kasnije dosuđen je novi kazneni udarac za Talijane, a ovoga je puta precizan Gabbiadini. Treće, i konačno, vodstvo Bešiktaša donio je drugim pogotkom Aboubakar u 86. minuti.

Benfica je s 2:0 u gostima slavila kod kijevskog Dinama. Golove su postigli Salvio s bijele točke u 9. minuti, te Cervi u 55. minuti. Hrvatski reprezentativac Domagoj vida odigrao je cijelu utakmicu za Dinamo.

Napoli je, unatoč porazu, vodeća momčad B skupine sa 6 bodova. Jedan manje ima Bešiktaš. Slijede Benfica sa 4 i Dinamo sa jednim bodom.

Borussia Mönchengladbach je u skupini C slavila u gostima kod Celtica sa 2:0. Pogotke su postigli Stindl u 57. i Hahn u 77. minuti susreta. Najzanimljivija utakmica večeri odigrana je na Nou Campu, gsje su se susreli Barcelona i Manchester City. Uzbudljiva utakmica za Barcelonu je započela ozljedom Jordija Albe već u desetoj minuti. Zamijenio ga jeL ucas Digne.

U 17. minuti City je napravio nekoliko pogrešaka u obrani, Fernandinho se poskliznuo, a Leo Messi se našao u idealnoj situaciji, iz koje ne promašuje. U 39. minuti još jedna ozljeda u redovima Barcelone – sada je morao izaći Gerard Pique, a zamijenio ga je Jeremy Mathieu.

City ostaje s desetoricom u 53. minuti, jer je Bravo rukama izvan šesnaesterca zaustavio loptu, koju je Luis Suarez poslao prema praznoj mreži. Guardiola je morao izvaditi (ozlijeđenog) Zabaletu, a ušao je vratar Caballero. Samo četiri minute kasnije Barcelona postiže drugi pogodak. Iniesta, koji je asistirao Messiju i kod prvog pogotka, pronalazi Argentinca, koji još jednom pogađa ispred nesretnog Fernandinha. U 69. minuti messi postiže svoj sedmi hat-trick u Ligi prvaka, drugi ove sezone. Šesti je to pogodak Argentinca u dvije utakmice. Mathieu je u 74. minuti morao u svlačionicu, u samo tri minute skupio je dva žuta kartona.

U 87. minuti Neymarov udarac s bijele točke brani Caballero, ali Brazilac dvije minute kasnije pogađa iz igre za konačnih 4:0. City je, unatoč rezultatu, bio prilično opasan, Ter Stegen je imao četiri sjajne intervencije. Ali, i oba vratra Cityja obranila su tri vrlo opasna udarca Katalonaca. Ukupno, Barcelona je uputila 12, a City 8 udaraca prema vratima. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu.

Barcelona je prva na tablici sa maksimalnih 9 bodova. Slijede Manchester City sa 4, Mönchengladbach sa 3 i Celtic sa jednim bodom.

U skupini D Atletico je (ponovno) sa 1:0 slavio protiv Rostova. Jedini pogodak postigao je Carrasco u 62. minuti. Bayern je s 4:1 bio bolji od PSV-a. Golove za Nijemce postigli su Müller (13′), Kimmich (21′), Lewandowski (59′) i Robben (84′), a jedini za PSV Narsingh u 41.

Atletico je vodeći sa 9 bodova, Bayern ima 6, a PSV i Rostov po jedan pogodak.