Lena Stojković u lovu na novo zlato

22.11.2022., Zagreb - Lena Stojkovic nova svjetska prvakinja u taekwondou. Vratila se iz Meksika gdje je osvojila zlato. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Dvostruka svjetska i europska prvakinja u tekvondou Splićanka Lena Stojković borit će se za još jedno zlatno odličje u večernjem dijelu programa prvog dana natjecanja na turniru Europskih igara u poljskom Krakovu.

Sjajna hrvatska reprezentativka je u prvom izlasku na tatami u kategoriji do 46 kg bila bolja od Mađarice Hanne Csaki u dvije runde (10-0, 14-6), da bi u četvrtfinalu svladala Britanku Phoenix Faith Goodman s 2-0 (4-1, 10-5) te tako osigurala borbu za novo odličje.

No u skladu s njenim navikama u posljednje dvije godine, 21-godišnja članica splitskog Marjana, se nije tu zaustavila već je u polufinalu, ponovno u dvije runde (11-3, 17-7), nadmašila Cipranku Kyriaki Kouttouki i plasirala se u finale.

U petak je u Krakovu nastupilo još dvoje hrvatskih predstavnika. Osvajačica bronce s nedavnog Svjetskog prvenstva u Bakuu, 18-godišnja Bruna Duvančić, zaustavljena je u prvom nastupu na Europskim igrama u kategoriji do 49 kg. Bolja od nje u tri runde bila je 17-godišnja bosansko-hercegovačka reprezentativka Ada Avdagić koja je u napetoj borbi slavila s 2-1 (14-12, 1-13, 28-27).

Bez plasmana u polufinale ostao je i Josip Teskera, koji je bio prvi nositelj u kategoriji do 54 kg, a time je bio slobodan u prvom kolu. Šveđanin Ebrahim Marwan bio je njegov suparnik u četvrtfinalu. U izjednačenoj borbi švedski reprezentativac je slavio s 2-0 (6-3, 9-7) i plasirao se u polufinale.