Lakersi opet pobijedili u produžetku, 26 trica Milwaukeeja, Hardenov triple-double za 30 minuta

epa09524582 Brooklyn Nets guard James Harden (L) is defended by Minnesota Timberwolves forward Taurean Prince (R) in the first half of the NBA preseason basketball game between the Brooklyn Nets and the Minnesota Timberwolves at Barclays Center in  Brooklyn, New York, USA, 14 October 2021.  EPA/Peter Foley SHUTTERSTOCK OUT

EPA/Peter Foley

LA Lakersi su drugu utakmicu za redom pobijedili nakon produžetka, opet naravno bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa. Miami je vodio 102-93 sredinom četvrtog perioda da bi Westbrook na 3 sekunde prije kraja promašio tricu za pobjedu. U produžetku Lakersi su s 8-5 došli do ukupno 120-117 pobjede u kojoj je Russell Westbrook upisao 25 koševa (10/22), 14 asistencija i 12 skokova, Malik Monk 27 koševa (10/13) i 6 skokova. Za Miami Bam Adebayo 28 (9/20) i 10 skokova, Tyler Herro 27 (11/22). Jimmy Butler je igrao samo 12 minuta pa izašao zbog ozljede.

Brooklyn je kroz cijelu utakmicu dominirao protiv Orlanda, u konačnih 123-90 Kevin Durant je bio sjajan, za 30 koševa je šutirao 11/12 dok je James Harden za manje od 30 minuta upisao triple-double: 17 koševa (6/11) i po 11 skokova i asistencija. Hardenu je to 15. puta u karijeri da je imao triple-double u samo tri četvrtine, isto toliko to je uspjelo Nikoli Jokiću dok je Westbrook taj učinak imao u 56 utakmica. Orlando je za tri koša šutirao 4/33.

Milwaukee Bucks su s 112-100 pobijedili New York najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri, 26/50. Pet minuta prije kraja bilo je 89-89, da bi Bucksi do kraja zabili sedam (!) šuteva za tri koša, zadnjih 25 sezona ni jedna momčad nije zabila toliko trica u posljednjih pet minuta utakmice. Pat Connaughton 23 koša (7/13 za tri) i 9 skokova, Jrue Holiday 18 (4/6) za tri). New York je u sezonu ušao loše, prošle sezone imali su treću najbolju obranu lige, za sad imaju petu najlošiju obranu lige i na omjeru su 7-5.

Uz Chicago na vrhu Istočne konferencije s omjerom 8-3 je Washington. Sinoć su s 97-94 pobijedili ove sezone dobri Cleveland koji je imao +9 na 6 minuta prije kraja, ali je Kyle Kuzma do kraja zabio 12 koševa uz šut za tri 4/4. Kuzma je pogodio tricu na 11 sekundi do kraja za 95-94, Garland je 7 sekundi kasnije promašio tricu za novi preokret a Kispert u zadnjoj sekundi položio za konačnih 97-94. Harrell 24 koša (8/12) i 11 skokova, Kuzma 22 (8/14), za Cavalierse Ricky Rubio 20 (6/15).

U utakmici u kojoj su se sučelili prvi i drugi izbor drafta Detroit je pobijedio Houston s 112-104. Cade Cunningham (1. pick drafta) je zabio 20 koševa (8/18) i upisao 4 skoka i 3 asistencije. Drugi pick drafta Jalen Green za Houston 23 koša (8/20) i 5 skokova. Ovo je bilo prvi puta nakon 1998. da su prva dva izbora drafta u međusobnoj utakmici zabili 20+ koševa. Zadnji su bili Tim Duncan i Keith Van Horn.

New Orleans Pelicans su i dalje bez Ziona Williamsona i na samo jednoj pobjedi. Sinoć ih je pobijedila Oklahoma s 108-100. Luguentz Dort 27 koševa (8/13), Shai Gilgeous-Alexander 24 (7/19) i 7 skokova za Thunder. Nickeil Alexander-Walker 33 (10/22) i 10 skokova za Pelicanse.

Golden State nastavlja dominirati, s 10-1 drže vrh Zapadne konferencije. U pobjedi protiv Minnesote 123-110 Andrew Wiggins 35 koševa (14/19), Stephen Curry 25 (8/16) i 6 asistencija. Za Wolvese sjajan je bio 20-godiđnji Anthony Edwards koji je s 48 koševa (16/27) i po 5 skokova i asistencija postao peti najmlađi igrač ikad koji je zabio 45+ koševa, i treći najmlađi ikad s 45/5/5, iza Brandona Jenningsa i LeBrona Jamesa.