Kvalifikacije za LP: Benfica zakoračila prema doigravanju, remi PSV-a i monaca

epa10103175 Benfica player Goncalo Ramos (C) celebrates with his team mates after scoring his third goal during the UEFA Champions League qualifying match between SL Benfica and FC Midtjylland held at Luz stadium in Lisbon, Portugal, 02 August 2022.  EPA/MIGUEL A. LOPES

EPA/MIGUEL A. LOPES

Nogometaši lisabonske Benfice ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu prve večeri 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka svladavši pred svojim navijačima danski Midtjylland sa 4-1.

Najzaslužniji za trijumf portugalske momčadi bio je trostruki strijelac Goncalo Ramos koji je mrežu gostiju pogodio u 17., 33. i 61. minuti. Između njegovog drugog i trećeg gola u strijelce se ugurao i Enzo Fernandez (40), sjajnim volejem s ruba kaznenog prostora. Jedini pogodak za goste postigao je Pione Sisto iz kaznenog udarca (78).

Hrvatski napadač Petar Musa ostao je na klupi za Benficine pričuvne igrače.

Borna Barišić i Antonio Čolak su na gostovanju u Belgiji ostali bez učinka, baš kao i Rangers. Barišić je u sedmoj minuti precizno izveo slobodan udarac, ali je sjajno obranio domaći vratar Moris. Hrvatski reprezentativni bek je zamijenjen u 67. minuti, dok je Čolak odigrao cijelu utakmicu.

Royale Union je do pobjede od 2-0 došao pogocima Teddyja Teume (27) i Dantea Vanzeira (76) koji je realizirao kazneni udarac.

Odličan rezultat je u prvoj utakmici ostvarila češka Viktorija Plzenj koja je sa 2-1 slavila gostujući kod moldavskog prvaka Šerifa. Momčad iz Tiraspolja koju vodi Stjepan Tomas je prisiljena igrati domaće utakmice u Kišinjevu pa su gosti to dobro iskoristili, iako su nakon 36. minuta bili u zaostatku, jer je Rasheed Akanbi pogodio iz kaznenog udarca. No, samo pet minuta poslije najstroža kazna je dosuđena na drugoj strani, a za izjednačenje se pobrinuo Chory. Konačnih 2-1 za češku momčad postavio je Bucha u 55. minuti.

Dobru podlogu za uzvrat ima i nizozemski doprvak PSV koji je odigrao 1-1 na gostovanju kod Monaca. Joey Veerman je u 38. minuti doveo goste u vodstvo, a taj je rezultat stajao sve do 80. minute, kad je Axel Disasi izjednačio na 1-1 i donio nadu momčadi iz kneževine.