Kup kralja: Sevilla ispustila 2:0 iz prve utakmice, Barcelona nakon produžetaka izborila finale

epa09049810 FC Barcelona's striker Ousmane Dembele (R) celebrates with teammate Jordi Alba (L) after scoring the 1-0 lead during the second leg soccer match of the Spanish King's Cup semi final between FC Barcelona and Sevilla CF held at Camp Nou stadium, in Barcelona, Spain, 03 March 2021.  EPA/Alberto Estevez

EPA/Alberto Estevez

Nogometaši Seville nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa kralja i još će dugo žaliti za tom prilikom. Naime, Sevilla je imala prednost od 2:0 iz prve utakmice, no onda su u srijedu navečer u uzvratu na Camp Nou izgubili s 3:0.

Barcelona je povela u 12. minuti golom Ousmanea Dembelea. Sevilla je u 73. minuti imala priliku sve riješiti kada je Oscar Mingueza srušio Lucasa Ocamposa, a sudac Jose Sanchez pokazao na bijelu točku. Argentinac je krenuo sam izvesti kazneni udarac, ali učinio je to očajno. Marc-Andre ter Stegen je lako zaustavio njegov udarac. Andalužani su primili novi udarac u sudačkoj nadoknadi, kad je crveni karton dobio Fernando. U akciji koja je uslijedila Barca je preko Gerarda Piquea zabila za 2:0 i tako izjednačila rezultat iz prve utakmice, pa se otišlo u produžetke.

S igračem više Barceloni je za pobjedonosni pogodak trebalo tek pet minuta – zabio je Martin Braithwaite, koji je ušao u 89. minuti.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Sevillu od 54. minute.

Barcelona će u finalu igrati protiv pobjednika susreta Levante – Athletic Bilbao, prva utakmica završila je bez pobjednika – 1:1.