Karate turnir Grand Prix Croatia Samobor: Trijumf Bećirović i Garibovića

21.01.2023., Samobor - U sportskoj dvorani Samobor odrzano je 31. izdanje tradicionalnog medjunarodnog turnira Karate Grand Prix Croatia, koji je u svojem ovogodisnjem izdanju okupio vise od 1800 natjecatelja iz 24 zemlje. Andjelo Kvesic, Enes Garibovic. Photo: Tomislav Miletic/PIXSELL

Tomislav Miletic/PIXSELL

Hrvatski karate reprezentativci Enes Garibović i Sadea Bećirović pobjednici su 32. Grand prixa Croatia u Samoboru.

U muškoj open kategoriji Garibović je u neizvjesnom susretu pobijedio također člana najbolje hrvatske vrste Ivana Martinca s 1-0. Nakon tri druga mjesta, Enes je četvrti put zaredom u Samoboru osvojio medalju,ovoga puta zlatnu.

U polufinalu Enes je svladao Nizozemca Roba Timmermansa 1-0, a Martinac je u završnici preokrenuo protiv Briana Timmermansa s 3-2.

Brian je na kraju zauzeo treće, a njegov brat Rob četvrto mjesto.

Prvi put u povijesti samoborskog Grand prixa održano je žensko natjecanje u borbama. Slavila je Sadea Bećirović, koja je u finalu nadvisila Leu Vukoju 4-1.U okršaju za treće mjesto Petra Nuić bolja od Lucije Battaije 1-0.

U završnici u kojoj su nastupile četiri hrvatske predstavnice Bećirović je u polufinalu svladala Battaiu 6-1, a Vukoja  minimalno pobijedila Nuić s 2-1.

U seniorskim katama Ivana Raguž osvojila je brončanu medalju.

Na  Grand Prixu Croatia u Samoboru ovoga vikenda sudjeluje nešto manje od 1500 karatista iz 29 zemalja.