Juventus se pobjedom oprostio od Buffona

epa06749589 Juventus's Gianluigi Buffon greets the supporters during his last Italian Serie A soccer match with Juventus FC vs Hellas Verona FC at Allianz Stadium in Turin, Italy, 19 May 2018. Buffon has announced that he will leave the club at the end of the season.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je u Torinu proslavio još jedan naslov prvaka Italije pobjedom protiv Verone 2-1, no utakmica će se pamtiti po oproštaju legendarnog vratara Gianluigija Buffona.

Buffon (44) je u subotu nakon 656 službenih nastupa u svim natjecanjima, devet naslova prvaka Italije  i 17 godina vjernosti branio zadnju utakmicu za Juventus. Dugogodišnji čuvar mreže Stare dame u zadnjoj utakmici po 301. put nije primio gol jer je, uz ovacije cijelog stadiona, izašao iz igre u 63. minuti.

epa06749584 Juventus’s Gianluigi Buffon greets the supporters during his last Italian Serie A soccer match with Juventus FC vs Hellas Verona FC at Allianz Stadium in Turin, Italy, 19 May 2018. Buffon has announced that he will leave the club at the end of the season. EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Juve je u nevažnoj utakmici, jer je naslov osigurao ranije, a Verona je odavno ispala, došao do pobjede pogocima Ruganija (49) i Pjanića (52), dok je za goste pogodio Cerci (78). Marijo Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juve i u 85. minuti izborio kazneni udarac kojeg je promašio Liechsteiner, koji također napušta torinsku momčad.