Juniori Dinama s igračem manje pobijedili Istanbul Basaksehir

04.10.2023., stadion Kranjceviceva, Zagreb - UEFA Liga prvaka mladih, put prvaka, GNK Dinamo - Istanbul Basaksehir FK. Borna Graonic slavi postignuti pogodak za vodstvo 1:0. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Juniorima Dinama su kao aktualni hrvatski prvaci pobjednički otvorili novo izdanje UEFA Lige mladih. Izabranici Ivice Banovića su u Kranjčevićevoj u 1. kolu puta prvaka rezultatom 2:1 (0:0) svladali turskog Istanbul Basaksehira.

Uzvrat se igra 25. listopada, pobjednik sraza će u drugom kolu odmjeriti snage s boljim iz duela belgijskog Genta i švicarskog Basela.

Mreže u Kranjčevićevoj su se prvi put zatresle u 54. minuti kada je domaćina u vodstvo doveo Graonić koji je iskoristio odbijenu loptu nakon nakon udarca Geca. Četiri minute kasnije Plavi su ostali s igračem manje jer je crveni karton dobio Ivan Cvetko.

Brojčanu domaćin turska momčad je iskoristila u 74. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera za 1:1 zabio Gureler. Prethodno kazneni udarac u korist gostiju nije uspio iskoristi Celik, a obranom se iskazao Rajić.

Pitanje pobjednika je odlučeno u 82. minuti kada je Vrbančić ubacio s desne strane, a kapetan Dinama Čaić je bio najviši u šesnestercu te je udarcem glavom poslao loptu u gol Basaksehira.