Jonjić strijelac za slavlje Cereza u ‘Osaka derbiju’

13.09.2019., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 08. kolo, GNK Dinamo - NK Istra 1961. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

U danas odigranoj utakmici 27. kola japanske prve lige Cerezo je, pred 36 990 gledatelja na Nagai stadionu, rezultatom 3-1 (2-0) svladao Gambu i tako stigao do prve pobjede u ‘Osaka derbiju’ u posljednjih sedam godina.

Sedam kola prije kraja prvenstva oba kluba vode važne bitke za bodove. Cerezo još uvijek gaji nadu u osvajanje trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za elitno kontinentalno klupsko natjecanje, dok Gamba s 31 bodom na kontu nastoji izbjeći poziciju koja vodi u doigravanje za ostanak u elitnom društvu.

U velikom slavlju Cereza, koji je kako smo i spomenuli posljednji put protiv Gambe slavio 2012. godine, jednu od glavnih uloga imao je 28-godišnji hrvatski stoper Matej Jonjić. Nekadašnji nogometaš Hajduka danas je, osim odličnog izdanja u obrani, imao i učinkovit dan u napadu svoje momčadi te je u 10. minuti nakon Souzinog ubačaja iz kuta glavom postigao pogodak za 2-0. Jonjiću je to bio ligaški prvijenac u aktualnoj sezoni, u kojoj je protivničku mrežu tresao još samo jednom – u kupu. Ukupno je od dolaska u siječnju 2017. u dresu ‘Sakura’ jedanaest puta bio strijelac.

Vodstvo Cerezu donio je Bruno Mendes pogotkom u 7. minuti, te se uz Jonjićev gol za 2-0 otišlo na odmor. U nastavku ponovno prvi poentiraju domaći, te preko Kote Mizunuma u 57. imaju tri pogotka prednosti. Pogodak za konačnih 3-1 postignut je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon udarca Ademilsona domaći vratar Hyeon Kim očajnom reakcijom loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Jonjić i društvo u sljedećem kolu dočekuju trenutnog lidera prvenstva Kashimu, koja na kontu ima 52 boda, šest više od Cereza.