DANIELE DE ROSSI “Umjesto nama, talijanski savez u Europa ligi pomaže Leverkusenu”

Soccer Football - Europa League - Quarter Final - Second Leg - AS Roma v AC Milan - Stadio Olimpico, Rome, Italy - April 18, 2024 AS Roma coach Daniele De Rossi celebrates after the match REUTERS/Alberto Lingria Photo: ALBERTO LINGRIA/REUTERS

ALBERTO LINGRIA/REUTERS

Roma s 2-1 pobijedila Udinese u utakmici koja je odigrana u dvije etape, prvoj koja se prošle srijede igrala 71 minutu a koja je zatim prekinuta nakon što je pozlilo stoperu Evanu Ndicki, i drugoj u četvrtak kada je odigrano preostalih 19 minuta plus nadoknada. Rezultat je bio 1-1 nakon 71 minute a 2-1 za Romu na kraju, Bryan Cristante je na asistenciju Paula Dybale iz kornera zabio za pobjedu u petoj minuti sučevog dodatka.

Nakon utakmice u Udinama trener Rome Daniele De Rossi se prilično žestoko obrušio na Talijanski nogometni savez (FIGC) zbog rasporeda koji njegovoj momčadi baš i ne ide u korist.

„Prvi put u povijesti talijanskog nogometa naš Savez je odlučio preferirati klub iz druge države“, rekao je De Rossi, te objasnio: „U polufinalu Europa lige igramo protiv momčadi koja je ove sezone neporažena i koja je već osvojila Bundesligu, a naš je Savez odlučio njima, Leverkusenu, dati dan više za pripremu prve utakmice“.

De Rossi aludira na činjenicu da nakon dovršetka utakmice u četvrtak njegova momčad igra na teškom gostovanju u Napulju u nedjelju a onda u četvrtak dočekuje Leverkusen. S druge strane, njemačka momčad je kroz ovaj tjedan bila slobodna a protiv Stuttgarta, utakmicu koja za njih ionako nema bodovnu važnost, igra već u subotu.

„Iz Udina idemo igrati protiv Napolija nakon samo dva dana za pripremu. Ako ništa drugo, veseli me odgovor mojih igrača na utakmici protiv Udinesea, vjerujem da ćemo slično dobri biti i u sljedećim utakmicama“.

Pet kola prije kraja Serie A Roma je peta s četiri boda manje od Bologne i četiri više od Atalante koja je šesta. Po svemu sudeći, Italija će sljedeće godine imati pet predstavnika u Ligi prvaka tako da Romanisti trenutno drže poziciju koja vodi u to elitno natjecanje.