JE LI BIO CRVENI? Trebao je suditi HNL, pa odlučio četvrtfinale Lige prvaka: ‘Ne razumije igru, jako je loš’

Romanian referee Istvan Kovacs gives a red card to Barcelona's Uruguayan defender #04 Ronald Araujo during the UEFA Champions League quarter-final second leg football match between FC Barcelona and Paris SG at the Estadi Olimpic Lluis Companys in Barcelona on April 16, 2024.,Image: 865395091, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Nogometaši Paris Saint-Germaina izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u fantastičnoj uzvratnoj utakmici četvrtfinala pobijedili Barcelonu sa 4-1 te tako nadoknadili poraz 2-3 iz prve utakmice.

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Ousmane Dembele (39), Vitinha (54) i Kylian Mbappe (89, 61-11m), dok je za Barcu strijelac bio Raphina (12). Dodajmo kako je domaćin od 29. minute igrao bez isključenog Ronalda Arauja, a u 56. minuti na tribine je morao i trener Xavi Hernandez.

Crveni karton je bio možda i ključni trenutak utakmice. U 29. minuti Bradley Barcola je pobjegao Arauju, ovaj ga je srušio na samom rubu kaznenog prostora, a rumunjski sudac Istvan Kovacs nije imao milosti, pokazao je braniču španjolskog sastava crveni karton.

NAJBOLJI STRIJELAC Mbappe s dva gola odveo PSG u polufinale LP i okršaj s Borussijom Dortmund

Prekršaj možete pogledati OVDJE.

Nakon utakmice trener Barcelone Xavi, koji je također dobio crveni zbog divljanja uz aut liniju, kiptio je od bijesa zbog odluke Rumunja da pokaže crveni karton njegovom igraču:

“Komplicirano je igrati s 10 igrača. Šteta da posao sezone završava zbog jedne sudačke odluke. Rekao sam sucu da ne razumije igru, da je jako loš i da je sve ovo katastrofa. Njegova odluka promijenila je sve, obilježio je ovaj meč”, rekao je trener Barcelone.

Podsjetimo, Istvan Kovacs je bio jedan od kandidata da sudi derbi Rijeke i Hajduka na Rujevici, ali je tada to odradio njegov sunarodnjak.

FINALE PRIJE FINALA Igra li Modrić danas posljednju utakmicu za Real u Ligi prvaka? Evo gdje gledati spektakl